DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Banki Żywności dziękują

Joanna Staręga-Piasek i Nathalie Bolgert zostały wyróżnione honorowym tytułem Przyjaciela Banków Żywności.

Wiadomość archiwalna

A A A

2001-12-07, 10.58
6. grudnia 2001 odbyło się tradycyjne Spotkanie Przyjaciół Banków Żywności zorganizowane już po raz czwarty przez Federację Polskich Banków Żywności z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Spotkanie było okazją do podziękowania wolontariuszom za ich wsparcie, pomoc, czas i życzliwość tak bezinteresownie okazywaną na rzecz najbardziej potrzebujących. Przyznane zostały honorowe tytuły Przyjaciela Banków Żywności. Wyróżniono nim Joannę Staręgę-Piasek, byłą Sekretarz Stanu w MPiPS, gorliwą rzeczniczkę idei wolontarystycznej i wieloletniego sympatyka banków żywności oraz Nathalie Bolgert, członka Zarządu Federacji, związaną z ideą banków żywności od siedmiu lat.

Ruch społeczny banków żywności, tak wspaniale rozwijający się w naszym kraju już ósmy rok, to przede wszystkim ludzie, których łączy jedna idea – pomoc osobom głodnym i niedożywionym. Dzięki włączeniu się wolontariuszy w wypełnianie misji banków żywności w ciągu całego roku udało się zgromadzić taką ilość żywności, która pozwoliła przygotować 4 miliony posiłków.

Podziękowanie za trud wolontariuszy w imieniu Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego przekazał Prezes Federacji Polskich Banków Żywności - Czesław Jurczyszyn, uczestnik spotkania Prezydenta z wolontariuszami, które odbyło się w dniu 5.12.2001 w Pałacu Prezydenckim z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i Światowego Roku wolontariatu.
źródło: FPBŻ
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.