DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Pomóż dzieciom przetrwać zimę

Radio Lublin S.A. i Telewizja Polska Oddział w Lublinie po raz dziewiąty już organizują akcję, na którą składa się szereg imprez: zbiórki uliczne, koncerty, imprezy kulturalne i charytatywne.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Jacek Wnuk

2001-11-26, 15.05
Radio Lublin S.A. i Telewizja Polska Oddział w Lublinie po raz dziewiąty już organizują Akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Akcja ta, na którą składa się szereg imprez: zbiórki uliczne, koncerty, imprezy kulturalne i charytatywne, nie polega na zbieraniu pieniędzy. Gromadzone są natomiast dary rzeczowe. Żywność, odzież, zabawki są przekazywane dla podopiecznych domów dziecka, domów opieki społecznej, dzieci z rodzin potrzebujących pomocy.

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zainicjowana przez red. Ewę Dados, Kawalera Orderu Uśmiechu, z inicjatywy regionalnej przerodziła się w akcję niemal ogólnopolską. Sztaby terenowe koordynujące przebieg zbiórek i imprez powstają na terenie województw lubelskiego, śląskiego, białostockiego, małopolskiego oraz mazowieckiego.

W tym roku zbiórki darów oraz imprezy kulturalne organizowane są od 26 listopada i zakończą się wielką uliczną zbiórką darów 9 grudnia we wszystkich miejscowościach, gdzie zarejestrowane zostały sztaby terenowe. Zebrane odzież i żywność będą przekazane do magazynów, skąd po posortowaniu trafią dzięki wolontariuszom do potrzebujących. Dystrybucja darów zostanie przeprowadzona we współpracy z instytucjami zajmującymi się pomocą społeczną i lubelskim Centrum Wolontariatu.

Główne Biuro akcji mieści się w siedzibie Radia Lublin SA, Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2, tel. (81) 53 280 61, fax (81) 532 12 88. Informacje o Akcji można znaleźć na stronach internetowych www.ariadna.pl.

Wolontariusze, którzy chcą wziąć udział w akcji mogą zgłaszać się do Centrum Wolontariatu przy ul. Zielonej 20/13A w Lublinie, tel. (81) 5342652.
data wydarzenia: do 2001-12-09
organizator: Radio Lublin S.A. i Telewizja Polska Oddział w Lublinie
adres: Obrońców Pokoju 2 Lublin,
tel.: (81) 53 280 61, faks: (81) 532 12 88
www: www.  ariadna.  pl 
źródło: Radio Lublin / Centrum Wolontariatu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.