DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Uniwersytet Trzeciego Sektora

29 października 2001 Studenckie Centrum Wolontariatu rozpoczyna projekt 'Nie tylko biznes – praktyki i staże studenckie w organizacjach pozarządowych'.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): FIPress

2001-10-29, 11.26
29 października 2001 Studenckie Centrum Wolontariatu rozpoczyna projekt 'Nie tylko biznes – praktyki i staże studenckie w organizacjach pozarządowych', stanowiący początek długofalowego programu 'Uniwersytet Trzeciego Sektora'.

Projekt ma na celu promowanie idei wolontariatu i aktywnych działań sektora pozarządowego.

Działalnością statutową Stowarzyszenia Studenckie Centrum Wolontariatu jest propagowanie idei wolontariatu w środowiskach akademickich. Centrum zachęca młodych ludzi do odbywania praktyk i staży w organizacjach pozarządowych. Organizacjom pozarządowym da to możliwość profesjonalizacji pracy. Istnieje bowiem wiele fundacji, stowarzyszeń, dla których zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników stanowi problem, ze względu na mały budżet jakim dysponują. Realizacja tego projektu umożliwi młodym ludziom utrwalanie i rozwijanie nabytej już wiedzy oraz pomoże w zdobyciu cennego doświadczenia w przyszłej pracy zawodowej.

Wolontariusze będą rekrutowani z różnych wydziałów warszawskich uczelni. Ważne jest, aby byli to ludzie odpowiedzialni i otwarci na zdobywanie doświadczeń w organizacjach pozarządowych.

Celem łączenia wolontariuszy-studentów i organizacji jest chęć przełamania stereotypów pracy społecznej. Pokazanie studentom nowej możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego, a także pobudzenie ich świadomości społecznej. Pragniemy również przybliżyć idee i formy pracy Trzeciego Sektora. Poprzez wszystkie te działania chcemy przyczynić się do budowania otwartego społeczeństwa obywatelskiego.

W comiesięcznych seminariach pt. „Nie tylko biznes”, brać będą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych i osoby odpowiedzialne za zatrudnienia w sektorze biznesu. Celem spotkań będzie pokazanie młodzieży jak wielkie znaczenia ma doświadczenie pracy wolontarystycznej na rynku pracy, w firmach komercyjnych.

W marcu 2002 roku zostaną zorganizowane Targi pracy wolontariatu, podczas których prezentowane będą różne formy pracy na zasadzie wolontariatu, pojawiające się podczas trwania projektu. Zaproszeni zostaną ludzie ze świata polityki i biznesu, po to by zaprezentować im taką formę zdobywania doświadczenia zawodowego. Chcemy pokazać, że wolontariat to nie tylko pomoc społeczna, ale także możliwość samodzielnego rozwoju nawet w bardzo specjalistycznych dziedzinach.


W programie pierwszego spotkania:
 • Jan Jakub Wygnański - "Profesjonalny wolontariat na świecie na przykładzie USA i Wielkiej Brytanii - statystyki i rozwiązania"
 • Darek Pietrowski - "Wolontariat w Polsce. Nowe spojrzenie na pracę społeczną. Zadania Centrów Wolontariatu"
 • Janina Ochojska - "Udział wolontariuszy w pracy organizacji pozarządowej. Rozwiązania Polskiej Akcji Humanitarnej"
 • Barbara Wiśniewska - "Przykładowe możliwości pracy wolontarystycznej dla studentów dziennikarstwa. Wolontariat w Agencji Informacyjnej FIPress"
 • .

  Dodatkowych informacji w sprawie projektu i działalności Studenckiego Centrum Wolontariatu udzielają:
  Marcin Dadel - koordynator projektu „Uniwersytet Trzeciego Sektora” – tel. 0606 306 622,
  Dominika Zajączkowska - koordynator do spraw promocji i komunikacji - tel. 0600 419 533.

  Realizację projektu wspiera Fundacja im. S. Batorego.
  Patronat medialny objęli: Agencja FIPress i „Magister”.
data wydarzenia: do 2001-10-29
organizator: Stowarzyszenie Studenckie Centrum Wolontariatu
adres: Krakowskie Przedmieście 24/24 Warszawa,
tel.: (22) 55 20 825, e-mail: studenci@wolontariat.ngo.pl
źródło: Agencja Informacyjna FIPress
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.