DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Tarnów: młodzież uczy się, jak bezinteresownie pomagać innym

Pod hasłem ‘Wolontariat w służbie człowiekowi’ w Zespole Szkół Medycznych w Tarnowie odbyło się spotkanie dla młodzieży chcącej bezinteresownie służyć na rzecz drugiej osoby.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): FIPress

2001-04-10, 14.32
Pod hasłem ‘Wolontariat w służbie człowiekowi’ w Zespole Szkół Medycznych w Tarnowie odbyło się spotkanie dla młodzieży chcącej bezinteresownie służyć na rzecz drugiej osoby.

Na spotkanie zaproszono m.in. wolontariuszy Katolickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Ruchowo „Cyrenejczyk” z Limanowej, siostry kanosjanki oraz ludzi zaangażowanych w działalność Caritas.

- Wolontariuszem może zostać każdy, w każdej dziedzinie życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna - powiedział KAI organizator spotkania ks. Krzysztof Orzeł, katecheta w Zespole Szkół Medycznych w Tarnowie. Jego zdaniem należy zachęcać młodzież do bezinteresownej pracy, a przede wszystkim uwrażliwiać ją na potrzeby innych.
Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą służyć i opiekować się osobom niepełnosprawnym, chorym i cierpiącym. Podano także adresy najbliższych placówek, które są otwarte na współpracę z młodzieżą. Uczniowie mogą odwiedzać chorych w ich mieszkaniach, domach pomocy społecznej, a także w hospicjach i szpitalach.
kdr/mp (KAI)
źródło: kdr/mp (KAI)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.