DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Pomagając - otwieramy się na świat

Pod takim hasłem od 27 do 30 września odbywały się Międzynarodowe Warsztaty – 'Wolontariat metodą aktywizacji kobiet w europie środkowej i wschodniej'.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): FIPress

2001-10-11, 09.42
W warsztatach uczestniczyły przedstawicielki pięciu organizacji z Charkowa (Ukraina), trzech organizacji z Rijeki i Zagrzebia (Chorwacja), dwóch organizacji z Wilna (Litwa), czterech organizacji czeskich, dwóch niemieckich, jednej bułgarskiej i sześciu polskich organizacji kobiecych.

Celem warsztatów było zaprezentowanie zakresu pracy kobiet wolontariuszek w tych krajach, analiza osiągnięć i możliwości współpracy kobiet wolontariuszek ponad granicami. Owocem trzydniowych warsztatów było ustanowienie Międzynarodowego Dyplomu ’Kobiety Wolontariusza’. Ponadto postanowiono, że w każdym kraju biorącym udział w warsztatach 5 grudnia 2001 odbędzie się impreza kończącą obchody Światowego Roku Wolontariusza. Jednym z punktów jej programu będzie uroczyste wręczenie Międzynarodowego Dyplomu ’Kobiety Wolontariusza’.

Ważnym efektem warsztatów jest podjęcie międzynarodowej wymiany młodzieżowych wolontariuszek pomiędzy Polską, Ukrainą i Niemcami oraz udzielanie pomocy organizacyjnej i merytorycznej organizacjom kobiecym na Litwie. Organizacje kobiece z Charkowa i Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych i Twórczych we Wrocławiu będą realizowały wspólny projekt wspomagania przedsiębiorczości kobiet Wiedzieć jak.

Warsztaty są kontynuacją rozpoczętego w 2000 roku programu Rola organizacji kobiecychw Unii Europejskiej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych i Twórczych we Wrocławiu. Tegoroczne Międzynarodowe Warsztaty zorganizowały członkinie Koła Terenowego w Bystrzycy Kłodzkiej.
data wydarzenia: od 2001-09-27 do 2001-09-30
organizator: Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych i Twórczych
adres: Podwale 74a Wrocław; Skrytka pocztowa 946 Wrocław 2, 50-084 ,
tel.: (71) 343 29 37, faks: (71) 355 51 28
źródło: SKAiT
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.