DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Wolontariusze w Białymstoku

Wolontariuszki z Niemiec będą uczyć dzieci niemieckiego.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): FIPress

2001-10-12, 12.12
Do Białegostoku na roczną praktykę przyjechały wolontariuszki z Niemiec, które w katolickim ośrodku “Droga” i Prawosławnym ośrodku Miłosierdzia “Eleos” będą uczyły dzieci języka niemieckiego.

Wolontariuszki należą do Europejskiego Wolontariatu EVS, który działa przy Komisji Europejskiej “Młodzież”. Komisja ta umożliwia młodzieży w wieku od 18 do 25 lat nieodpłatny wyjazd na rok do krajów europejskich objętych programem “Młodzież”. Wolontariusze EVS zajmują się dziećmi, młodzieżą i ludźmi starszymi, uczestniczą w realizacji różnych projektów z dziedziny kultury, ekologii, medycyny, zwalczania bezrobocia, narkomanii, rasizmu.

EVS daje młodym wolontariuszom szansę wykorzystania własnych umiejętności, zdobycia doświadczeń w różnych dziedzinach, poznania języka obcego. Działania wolontariuszy nie przynoszą zysku i nie są wykonywane jako zastępstwo czyjejś pracy etatowej.
gk/js (KAI)
źródło: KAI
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.