DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Lubelscy wolontariusze z pomocą powodzianom

Na lubelskim Deptaku młodzi wolontariusze kwestują na rzecz poszkodowanych powodzią na Pomorzu. Akcję zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży AL i Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Jacek Wnuk

2001-07-13, 11.26
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej i Centrum Wolontariatu w Lublinie kwestuje na rzecz powodzian. Od 12 lipca na lubelskim Deptaku przed kościołem Ducha Świętego wolontariusze przyjmują datki do puszki i środki czystości, o które poprosiła Caritas gdańska.
Zbiórka zorganizowana przez środowisko młodych wolontariuszy jest pierwszą w Lublinie społeczną reakcją na powódź na Pomorzu.
Młodzież swoje zaangażowanie tłumaczy ludzką wrażliwością i solidarnością – To normalne, że pomagamy, szybko znalazły się osoby do kwestowania - tłumaczy Marta Jachowicz, koordynator zbiórki.
Z inicjatywy metropolity lubelskiego abpa Józefa Życińskiego, w niedzielę 15 lipca przed wszystkimi kościołami będą zbierane do puszek ofiary, które zostaną przekazane poszkodowanym przez klęskę powodzi. - Znakiem chrześcijańskiej miłości jest otwarcie się na potrzeby bliźnich dotkniętych przez cierpienie – napisał abp Życiński w apelu do diecezjan. – Od kilku dni łączymy się solidarnie z poszkodowanymi mieszkańcami Pomorza. Cieszą przejawy jedności Polaków, deklarujących i już spieszących z pomocą poszkodowanym – dodał.
miejsce: Lublin
data wydarzenia: od 2001-07-12
organizator: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej i Centrum Wolontariatu
adres: Krakowskie Przedmieście 1 Lublin,
tel.: 081/5321395, e-mail: zarzad@ksm.lublin.pl
www: www.ksm.lublin.pl 
źródło: Centrum Wolontariatu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.