DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Pierwsi wolontariusze z radomskiej ‘Arki’ zakończyli szkolenia

Pierwsza, 30-osobowa grupa młodzieży ukończyła szkolenia wolontariatu w Centrum Wolontariatu działającym przy Katolickim Centrum Młodzieży 'Arka' w Radomiu.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): rm/kpk (KAI)

2001-07-09, 08.54
Pierwsza, 30-osobowa grupa młodzieży ukończyła szkolenia wolontariatu w Centrum Wolontariatu działającym przy Katolickim Centrum Młodzieży 'Arka' w Radomiu. Centrum przeszkoli w najbliższym czasie kilka tysięcy młodych wolontariuszy.Pierwsza grupa radomskich wolontariuszy otoczyła opieką wychowanków z Domu Dziecka oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ul. Garbarskiej. Wolontariusze pomagają także dzieciom uczęszczającym do świetlicy socjoterapeutycznej przy parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu oraz indywidualnie – dzieciom sparaliżowanym zamieszkałych w różnych rejonach miasta. – Centrum Wolontariatu będzie nastawione na wolontariat młodzieżowy. Pragniemy, aby stał się on normą w naszym społeczeństwie - podobnie jak na Zachodzie, gdzie osoby działające w podobnych strukturach są objęte różnymi świadczeniami i ubezpieczeniem – poinformował dyrektor KCM „Arka” ks. Andrzej Tuszyński. Docelowo wolontariusze będą pracować w hospicjach, świetlicach opiekuńczo-wychowawczych, domach dziecka, domach opieki społecznej, w szpitalach, a także indywidualnie w domach osób potrzebujących pomocy. Radomska „Arka” to typowa kawiarenka, gdzie jest miło i spokojnie, gdzie można się spotkać i porozmawiać z rówieśnikami. Klub prowadzi naukę tańców - nowoczesnego i towarzyskiego, aerobik, naukę gry na instrumentach klawiszowych, akordeonie, pianinie i na gitarze. Proponuje także naukę języków obcych - angielskiego i niemieckiego. Są również zajęcia psychoedukacyjne, kółka teatralne i plastyczne. W klubie nie można pić alkoholu oraz palić papierosów. Nie ma mowy o narkotykach.
rm/kpk (KAI)
źródło: KAI
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.