DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Jezuiccy wolontariusze z Polski i zagranicy spotkali się we Wrocławiu

Trzydziestu pięciu wolontariuszy z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Słowacji i Polski działających w Jezuickiej Służbie Wolontariackiej uczestniczyło w kilkudniowym spotkaniu...

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): FIPress

2001-04-29, 14.35
Trzydziestu pięciu wolontariuszy z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Słowacji i Polski działających w Jezuickiej Służbie Wolontariackiej uczestniczyło w kilkudniowym spotkaniu zorganizowanym we wrocławskim Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa. Młodzi wolontariusze na co dzień pomagają bezdomnym i rodzinom wielodzietnym. Z Wrocławia wyjechali 29 kwietnia.

– Jezuiccy wolontariusze to najczęściej osoby, które ukończyły już szkołę, ale nie podjęły jeszcze pracy zawodowej - mówi ks. Andrzej Sarnacki SJ. Organizacje wolontariackie zapewniają im mieszkanie we wspólnocie, wyżywienie i drobne kieszonkowe. W zamian za to młodzież oddaje się całkowicie pomocy ludziom bezdomnym, czy też rodzinom wielodzietnym. W wolontariacie pracują przez dziesięć miesięcy. W ciągu 15 lat, w czasie których istnieje Jezuicki Wolontariat Europejski, pomagało tu kilkuset młodych ludzi w wieku 19- 26 lat.

Podczas wrocławskiego spotkania wolontariusze wymieniają doświadczenia w zakresie czterech podstawowych zasad obowiązujących w Jezuickim Wolontariacie Europejskim: pracy z potrzebującymi, duchowości jezuickiej, prostoty życia i egzystencji we wspólnocie. W programie są także nabożeństwa, modlitwy a także zwiedzanie Wrocławia i Dolnego Śląska.
mz/ad (KAI)
źródło: mz/ad (KAI)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.