DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Fundacja 'Przyjaciółka' rozpoczyna działalność programem na rzecz edukacji wychowanków Domów Dziecka.

Fundacja 'Przyjaciółka' pomaga wychowankom Domów Dziecka zdobyć lepszą przyszłość.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Joanna Luberadzka

2001-04-07, 10.00
FUNDACJA PRZYJACIÓŁKA chce wspierać wychowanków Domów Dziecka w ich edukacji. Jednym z najtrudniejszych elementów w pracy wychowawczej w Domach Dziecka jest odrabianie zadań domowych i nauka, ponieważ większość wychowanków powtarza klasy, a szkoła jest dla nich miejscem stresu i porażki. Chcemy im pomóc. W około 100 placówkach od września 2001 do czerwca 2002 pojawią się wolontariusze, którzy będą pomagać dzieciom w nauce. Dodatkowo planowane jest rozszerzenie akcji o naukę języków obcych i kursy komputerowe. Chcemy wyposażyć wszystkie Domy Dziecka, które będą brały udział w naszym programie w sprzęt komputerowy oraz tam, gdzie będzie to możliwe, w dostęp do internetu.

Aby zachęcić dzieci do większego zaangażowania we własne wykształcenie zamierzamy organizować spotkania z dorosłymi już wychowankami placówek, którym udało się osiągnąć sukces w dorosłym życiu. Pragniemy aby dzieci zrozumiały, że zdobycie dobrego zawodu jest dla nich szansą na zmianę swojego losu.
miejsce: Polska
organizator: Fundacja 'Przyjaciółka'
adres: Wiejska 12a Warszawa, 00-490 ,
tel.: 0 22 625 18 21, 622 56 02, faks: j.w.
e-mail: info@fundacja.przyjaciółka.pl lub j.luberadzka-g
źródło: własna
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.