DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Fałszywi wolontariusze w Sosnowcu

Ludzką dobroć, ale i naiwności próbowała wykorzystać w Sosnowcu 24 marca grupa młodych ludzi podszywając się pod wolontariuszy zbierających fundusze na pomoc jednej z sosnowieckich uczennic.

Wiadomość archiwalna

A A A

2002-03-27, 08.41
KAI
Ludzką dobroć, ale i naiwności próbowała wykorzystać w Sosnowcu 24 marca grupa młodych ludzi podszywając się pod wolontariuszy zbierających fundusze na pomoc jednej z sosnowieckich uczennic. Na szczęście złodzieje szybko zostali spłoszeni przez mieszkańców bloków, gdzie zbierali pieniądze.

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Sosnowcu zwróciła się do salezjańskiej parafii pw. św. Rafała Kalinowkiego z prośbą o zorganizowanie przed kościołem zbiórki pieniędzy na zakup pompy insulinowej dla jednej z uczennic. Dziewczyna choruje na cukrzycę od trzeciego roku życia, a jej rodziców nie stać na zakup drogiego sprzętu. Pieniądze były zbierane, ale w tym czasie kilka młodych osób postanowiło zebrać pieniądze na swoje cele, korzystając z rozpropagowanej w parafii akcji. Przygotowali sobie nawet specjalne identyfikatory, aby uwiarygodnić siebie w oczach mieszkańców. Na szczęście znalazły się osoby, które przepłoszyły fałszywych zbieraczy i powiadomiły mieszkańców sąsiednich bloków, że po mieszkaniach chodzą ludzie niewiele mający wspólnego z akcją pomocy uczennicy liceum.
źródło: KAI
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.