DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Narkotyki – najlepsze wyjście nie wchodzić

26 czerwca jest Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Narkomanii. Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom uruchamia tego dnia na Starym Rynku w Toruniu Uliczny Punkt Konsultacyjny.

Wiadomość archiwalna

A A A

Punkt działać będzie w godz. od 11.00 do 16.00. W ramach pracy „poradni ulicznej” będzie można zasięgnąć porad związanych z uzależnieniem od narkotyków oraz otrzymać bezpłatne materiały edukacyjno-informacyjne, dotyczące problematyki uzależnień. Działania edukacji publicznej będą realizować Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki Uzależnień i Promocji Zdrowia. Liderzy zainicjowali działania w większości szkół i placówek na terenie województwa kujawsko - pomorskiego. Czynny będzie także telefon zaufania o numerze(56) 652 23 94, pod którym dyżurować będą specjaliści TPPU.

Do końca roku, w ramach kampanii zaplanowano także wiele działań: happeningi, akcje masowe, stoiska i punkty konsultacyjne w czasie festiwali i koncertów, cykl prelekcji, wykłady i sesje edukacyjne, działania liderów młodzieżowych w środowiskach lokalnych, pubach, dyskotekach. Na podkreślenie zasługuje całkowicie społeczny i wolontarystyczny charakter prowadzonych działań w oparciu o zaangażowanie członków i wolontariuszy stowarzyszenia.

Kampania „Narkotyki – najlepsze wyjście nie wchodzić” zainicjowana przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii skierowana jest do młodzieży w wieku 14-18 lat. Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom jest jednym z pozarządowych partnerów prowadzonych działań, zainicjowanych i koordynowanych przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii w Warszawie i samorządy województw. Szczególnie ważnym elementem dla TPPU są działania realizowane lokalnie w miejscach, gdzie młodzież spędza czas wolny i gdzie często dochodzi do inicjacji narkotykowej: w dyskotekach, pubach, kawiarniach. Proponuje skierowanie uwagi na działania, które mogą być realizowane lokalnie na podwórkach i w szkołach. Głównym celem podejmowanych przez TPPU działań jest przekazanie wiedzy na temat szkód zdrowotnych i społecznych, będących konsekwencją pochopnych decyzji dotyczących narkotyków. Dążą także do upowszechniania rzetelnych informacji, przyczyniających się do obalenia rozpowszechnianych przez dealerów mitów o narkotykach.

Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom od kilku lat prowadzi szeroką edukację społeczną w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom i promocji zdrowia. Działania są prowadzone między innymi poprzez realizację akcji masowych, programy profilaktyczne, szkolenia merytoryczne dla dorosłych oraz młodzieży, organizacje seminariów i konferencji. Kampanie pod hasłami przedmiotowymi (nikotynizm, alkoholizm, uzależnienie od gier i Internetu, HIV/AIDS) adresowane są do różnych grup odbiorców.
miejsce: Polska/województwo kujawsko-pomorskie
data wydarzenia: od 2002-06-26 do 2002-12-26
organizator: Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom
adres: Ul. Strumykowa 4 Toruń,
tel.: 56_6522394, faks: 56_6226214
e-mail: tppu@tppu.org
www: http://www.tppu.org 
źródło: infopresstppu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.