DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Truskawki z bitą śmietaną za świadomość ekologiczną

- Chcemy przekonać ludzi, że ze śmietany w butelce też można zrobić pyszną bitą śmietanę – mówi Magda Zowsik z Federacji Zielonych, jedna z organizatorek happeningu, który odbył się we wtorek, 18 czerwca 2002, w centrum Warszawy.

Wiadomość archiwalna

A A A

2002-06-18, 18.09
Ci, którzy o godz. 15.00 znaleźli się u zbiegu ul. Chmielnej i Szpitalnej w Warszawie mieli niepowtarzalną okazję poczęstować się truskawkami z bitą śmietaną. Wystarczyło tylko odpowiedzieć na jedno pytanie związane z ekologią, na przykład: „Jakie opakowanie jest bardziej ekonomiczne: szklane, czy plastikowe?” Smakołyki rozdawali członkowie Federacji Zielonych. Happening był jednym z elementów kampanii „Nie śmiecę” i programu promocji butelki zwrotnej.

- Rozdajemy bitą śmietanę, ponieważ na razie w polskich sklepach z produktów nabiałowych tylko śmietana jest sprzedawana w szklanych opakowaniach – tłumaczy Magda Zowsik. - Promujemy ekologiczne zachowania konsumenckie. Namawiamy ludzi, żeby kupowali towary w butelkach zwrotnych. Jest to nie tylko bardziej ekologiczne, ale i w ogólnym rozrachunku – tańsze. A produkty są takiej samej jakości.

Kampania prowadzona przez Federację Zielonych ma na celu m.in. promowanie sklepów, których właściciele zdecydowali się na sprzedaż produktów w opakowaniach ekologicznych. Jeszcze w tym tygodniu zostanie także rozstrzygnięty konkurs dla konsumentów i właścicieli sklepów, w których można kupić żywność w opakowaniach zwrotnych.

Więcej informacji o kampanii na stronie Federacji Zielonych www.f.z.pl oraz kampanii "Nie śmiecę"
miejsce: Warszawa
data wydarzenia: 2002-06-18
organizator: Federacja Zielonych
www: www.f.z.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.