DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Kolonie PAH dla małych uchodźców

22 lipca 2002 grupa 40 małych uchodźców, którymi opiekuje się Centrum Pomocy Uchodźcom Polskiej Akcji Humanitarnej wyjedzie na dwutygodniowe kolonie integracyjne w Beskid Wyspowy.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Judyta Stawikowska

2002-07-19, 16.53
Mali uchodźcy z Czeczenii, Armenii, Bośni, Białorusi, Somalii, Liberii wyjadą na kolonie do Słopnic - miejscowości położonej w Beskidzie Wyspowym.

Na co dzień dzieci ze swoimi rodzinami mieszkają w Warszawie i w okolicach oraz w Lublinie. Dla większości z nich będzie to jedyny wakacyjny wyjazd w tym roku.

Koloniści wraz z opiekunami - wolontariuszami PAH, mieszkać będą w szkole podstawowej nr 2 w Słopnicach, udostępnionej przez lokalne władze i mieszkańców.

W trakcie kolonii mali podopieczni PAH poznają okolice Słopnic, wezmą udział w spływie Dunajcem, zwiedzą Kraków, Stary i Nowy Sącz, Wieliczkę. W programie przewidziane są również codzienne sportowe, kulturalne i edukacyjne zabawy oraz zajęcia „integracyjne” prowadzone przez wolontariuszy- studentów Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z Warszawy.

Organizatorzy mają nadzieje, że kolonie będą dla dzieci okazją do nawiązania nowych przyjaźni oraz do zobaczenia miejsc i zabytków Polski, które do tej pory znały tylko ze szkolnych podręczników.

Centrum Pomocy Uchodźcom PAH już po raz szósty organizuje kolonie integracyjne dla dzieci uchodźców. Sponsorem tegorocznych kolonii jest Fundacja SOS.
miejsce: Słopnice
data wydarzenia: od 2002-07-19 do 2002-07-22
organizator: Polska Akcja Humanitarna, Centrum Pomocy Uchodźcom
adres: ul. Szpitalna 5/3 Warszawa, 00-031 ,
tel.: (22) 828 88 82, e-mail: www.pah.ngo.pl
www: pah@pah.ngo.pl 
źródło: PAH, CPU
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.