DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Konferencja CSR: Współpraca międzysektorowa i wolontariat pracowniczy

Największa konferencja poświęcona tematyce CSR, wolontariatowi pracowniczemu oraz współpracy międzysektorowej we Wrocławiu. Bilety już w sprzedaży - 29 listopada 2018, Wrocław.

autor(ka): Stanisław

2018-09-20, 09.03

Jak co roku organizator – Fundacja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu – zachęca do udziału przedstawicieli firm, instytucji publicznych oraz NGO, oddając im miejsce do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz wzajemnych oczekiwań względem potencjalnej współpracy. – Organizacje pozarządowe i biznes często nie są świadome tego, na czym polega CSR – twierdzi Stanisław Skórski, organizator, prezes Fundacji Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu. Jak dodaje,warto dzielić się tą wiedzą i udowadniać że społeczna odpowiedzialność to obszar w którą warto inwestować i rozwijać w organizacjach.

Warto rozmawiać o możliwościach i korzystaniu z kompetencji pracowników firm w projektach społecznych, które przynoszą obopólne korzyści dla tych sektorów. Organizując konferencję, chcemy przede wszystkim promować otwartość biznesu w realizacji strategii CSR i wypracować w ten sposób standardy współpracy pomiędzy sektorami. Wśród zagadnień omawianych podczas konferencji będą poruszane się m.in.: jak organizacje wdrażały CSR, porady na temat stworzenia i budowania wolontariatu pracowniczego, skutecznego zaangażowania pracowników w realizacje projektów społecznych, a także komunikacji takich działań. Porozmawiamy o wyzwaniach, z jakimi przyszło się zmierzyć organizacjom, które podjęły się realizacji projektów społecznych. O budowaniu wolontariatu pracowniczego w firmie AmRest opowie Ewelina Jabłońska-Gryżenia, CSR Manager. Marek Kołokowski, z Fundacji „Rozwój”, zapozna uczestników z inicjatywą „Dotlenieni” oraz „Zaczytani” i na ich przykładzie zaprezentuje zarówno szanse, jak i zagrożenia, jakie można napotkać współpracy z biznesem.

Podobnie jak w latach poprzednich konferencję podsumuje panel dyskusyjny. W gronie ekspertów – przedstawicieli różnych branż i środowisk – porozmawiamy o wzmocnieniu współpracy międzysektorowej i efektywnej realizacji projektów społecznych.

Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy projekt społeczny 2018, w którego realizacje są zaangażowane co najmniej dwa sektory. Konferencja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu odbędzie się już w listopadzie tego roku w Krzywym Kominie we Wrocławiu. Na wydarzenie obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja. Partnerami wydarzenia są m.in.: Credit Agricole Bank Polska, Credit Suisse, AmRest, czy Objectivity.

Więcej informacji o konferencji znajduje się pod adresem: http://akademiaodpowiedzialnosci.pl/konferencja-csr

 

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

miejsce: Krzywy Komin, Wrocław, woj. dolnośląskie
data wydarzenia: 2018-11-29
organizator: Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu
adres: Legnicka 65, 54-205 Wrocław, woj. DS
e-mail: fundacja@akademiaodpowiedzialnosci.pl
www: http://akademiaodpowiedzialnosci.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.