DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Szkolenie "Formalnoprawne aspekty wolontariatu"

Centrum Wolontariatu rozpoczyna tegoroczną ofertę "Wsparcia organizatorów wolontariatu" od bezpłatnego szkolenia „Formalnoprawne aspekty wolontariatu”. Już 22 marca w godzinach 17.00 - 21.00 Centrum zaprasza do swojej siedziby przy ulicy Nowolipki 9b w Warszawie. Zachęcamy do rekrutacji na szkolenie.

autor(ka): Joanna Stachurska

2018-03-12, 08.55

Czy współpracując z wolontariuszami zastanawialiście się Państwo czy robicie to zgodnie z prawem? A może dopiero myślicie o zaangażowaniu wolontariuszy w swojej organizacji? Jak przygotować się na przyjęcie ochotników? Jakie zapewnić im warunki pracy? W czasie spotkania poznacie odpowiedzi na te i podobne pytania. Zdobędziecie wiedzę, która pozwoli Wam sprawnie przeprowadzić ten proces.

Zakres szkolenia W czasie spotkania poruszone będą m.in. następujące kwestie: kto i gdzie może być wolontariuszem; umowa z wolontariuszem – jakie powinna zawierać elementy; ubezpieczenia wolontariusza – NNW, OC, zdrowotne, koszty związane z wykonywaniem świadczeń przez wolontariusza; rozliczenia wydatków poniesionych przez wolontariusza, podatki a wolontariat; zakres przygotowania wolontariusza do pracy; wartości pracy wolontariusza – jak ją wyliczyć? kwalifikacje wolontariuszy uprawniające ich do podjęcia działań;

Adresaci szkolenia Szkolenie skierowane jest do początkujących koordynatorów wolontariatu z Warszawy z min. organizacji pozarządowych, placówek publicznych – podmiotów, które zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, mogą zawierać porozumienia z wolontariuszami.

Termin i miejsce szkolenia: 22 marca w godzinach 17.00 - 21.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu przy ulicy Nowolipki 9b.

Prowadzenie Dariusz Pietrowski- Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Zgłoszenie na szkolenie Osoby zainteresowane szkoleniem, prosimy o wypełnienie do dnia 21 marca formularza zgłoszeniowego https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScyhqF3SsOO4TQSLkwTvSDXmeAoSrlx-TkXozT5gQcezRU18Q/viewform

Szczegółowych informacji dot. szkolenia udziela pani Joanna Stachurska, pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 21. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, Nowolipki 9B, 00-151 Warszawa, woj. Mazowieckie
data wydarzenia: 2018-03-22
organizator: Stowarzyszenie "Centrum Wolontariatu"
adres: Nowolipki 9b, 00-151 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 635 27 73, e-mail: stachurska@wolontariat.org.pl
www: http://www.facebook.com/siec.centrow.wolontariatu/ 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.