DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Jak mądrze wybrać organizację i przekazać 1%

Do 30 kwietnia 2018 r. masz czas na złożenie zeznania podatkowego w urzędzie skarbowym i wybór organizacji pozarządowej, której przekażesz 1% podatku. OPP uprawnionych do otrzymywania 1% jest prawie 9 tysięcy – jak wybrać jedną z nich?

Kwota, którą przekazujemy organizacjom pożytku publicznego (OPP) w formie 1% to – np. w 2017 r. – ponad 660 mln złotych. Rośnie też  liczba przekazujących, choć wciąż połowa podatników nie korzysta z tej możliwości. Co więcej, z badań Stowarzyszenia Klon/Jawor wynika, że także wśród przekazujących jest spora grupa osób, które nie przywiązują specjalnej wagi do swojego wyboru – co dziesiąty Polak nie pamięta, czy w ogóle skorzystał z prawa do przekazania 1% podatku na rzecz OPP.

Jak w takim razie przekazać 1% w sposób świadomy i przemyślany? Gdzie szukać organizacji? Jak wybrać tę jedną spośród kilku tysięcy? Obejrzyj naszą infografikę!

Nie masz pomysłu, jakiej organizacji przekazać 1%? Skorzystaj z wygodnej wyszukiwarki w serwisie pozytek.ngo.pl.

Poniżej (pliki do pobrania) można pobrać infografikę w formacie A4 do wydruku.

Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.