DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Debata "Z Widokiem na świadomy wolontariat zagraniczny"

Podczas otwartej debaty „Z Widokiem na świadomy wolontariat zagraniczny" zaproszeni goście przybliżą ideę edukacji globalnej, będą rozmawiać między innymi o tym, co zrobić, żeby wolontariat nie przerodził się w wyjazd turystyczny oraz opowiedzą o swoich doświadczeniach wolontariackich w krajach azjatyckich. Organizatorzy zapraszają na spotkanie do Domu Europy we Wrocławiu, w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godz. 17:00.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Ada Dyndo

2018-02-14, 16.15

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na debatę z cyklu „Z Widokiem na Europę”. Tematem wydarzenia będzie wolontariat zagraniczny – temat bardzo aktualny w kontekście edukacji globalnej i programów Unii Europejskiej. Podczas otwartego spotkania „Z Widokiem na świadomy wolontariat zagraniczny” zaproszeni goście opowiedzą o tym, czym jest edukacja globalna, zastanowią się, jak pomagać mądrze i z szacunkiem oraz podzielą się swoimi doświadczeniami z wolontariatów w krajach azjatyckich. Debata odbędzie się w Domu Europy na ul. Widok 10 we Wrocławiu, w poniedziałek 26 lutego o godz. 17:00.

Co zrobić, żeby wolontariat zagraniczny nie stał się wolonturystyką? Czy trzeba wyjechać, żeby zmienić perspektywę? Kto zyskuje na wolontariacie zagranicznym? Czy Wolontariat Europejski może być azjatycki?

Na te i inne pytania odpowiedzą:

Paweł Cywiński - współtwórca portalu post-turysta oraz uchodźcy.info, laureat nagrody Amnesty International Polska Pióro Nadziei 2017, dziennikarz Magazyn Kontakt, orientalista i kulturoznawca, doktorant na Uniwersytet Warszawski;

Martyna Gacek-Świecik - koordynatorka programów współpracy rozwojowej w Azji Południowo Wschodniej, była wolontariuszka w Wietnamie;

Marta Gontarska - edukatorka, rzeczniczka i trenerka edukacji globalnej, ekspertka Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO);

Krzysztof Pielaszek - były koordynator EVS w Stowarzyszenie Semper Avanti i wolontariusz w Indiach. Spotkanie poprowadzi Filip Marczyński - dziennikarz Radio Wrocław.

Wydarzenie na Facebooku: http://bit.ly/z_widokiem_na_wolontariat

Prosimy o zgłoszenie udziału w wydarzeniu do 22 lutego na www.bit.ly/widok_wolontariat, mailowo: lub telefonicznie: 71 324 09 08.

Wydarzenie na Facebooku: http://bit.ly/z_widokiem_na_wolontariat

Wstęp bezpłatny.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

miejsce: Dom Europy, ul. Widok 10, Wrocław, woj. Dolnośląskie
data wydarzenia: 2018-02-26
organizator: Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej
adres: ul. Widok 10, Wrocław, woj. Dolnośląskie
tel.: +4871 324 09 08, e-mail: ada.dyndo@ec.europa.eu
www: https://ec.europa.eu/poland/event/180226_conscious_volunteering_abroad_pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.