DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Kraków. Rekolekcje dla wolontariuszy z warsztatami pracy wśród ubogich i bezdomnych

Rekolekcje organizowane są w Krakowie w trakcie ferii w dniach 22-28 stycznia. Przeznaczone są dla młodzieży męskiej (uczniów, studentów itd.). W ich trakcie oprócz nabycia wiedzy o duchowości wolontariatu będzie możliwość doświadczenia pracy z bezdomnymi. Koszt to dobrowolna ofiara.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Konrad Baran

2018-01-12, 08.47

Nasza prowincja zakonna chce zaprosić wolontariuszy do wzięcia udziału w tygodniowych rekolekcjach z warsztatami pracy wśród bezdomnych Krakowa. Odbędą się one w terminie 22-28 stycznia w naszym domu w Krakowie Olszanicy.

Celem naszej akcji jest przede wszystkim ukazanie duchowości wolontariatu – każda bezinteresowna pomoc dla drugiego człowieka jest bowiem przestrzenią osobistego wzrostu na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej każdego z nas. Oprócz tego w ramach rekolekcji chcemy podzielić się swoim doświadczeniem pracy i pomocy osobom ubogim i bezdomnym. Będzie możliwość spotkania się z ludźmi, którzy robią to na co dzień, polepszenia umiejętności pomocy takim osobom, a także, co najważniejsze – doświadczenia rozmów z osobami bezdomnymi i ubogimi oraz posługiwania im.

Rekolekcje organizujemy w ścisłej współpracy z Dziełem Pomocy Świętego Ojca Pio, które jest pionierskim na skalę kraju stowarzyszeniem zajmującym się profesjonalną i kompleksową pomocą osobom potrzebującym.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Dom zakonny Braci Mniejszych Kapucynów, Korzeniaka Grzegorza 16, 30-298 Kraków, woj. małopolskie
data wydarzenia: od 2018-01-22 do 2018-01-28
organizator: Duszpasterstwo Kapucyńskim Szlakiem
adres: Korzeniaka Grzegorza 16, 30-298 Kraków, woj. małopolskie
tel.: 797 907 846, e-mail: kapszlak@gmail.com
www: http://www.kapszlak.kapucyni.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.