DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

NOWY poradnik: Dotacja od administracji publicznej: umowa, sprawozdanie

Piszesz sprawozdanie z dotacji? Masz pytania do umowy na realizację zadania publicznego zawieranej z urzędem miasta, gminy? Zamów nasz poradnikowy e-book w sklep.ngo.pl!

autor(ka): RN, sklep.ngo.pl

2017-12-27, 10.51

„Dotacja od administracji publicznej. Na co zwrócić uwagę w umowie, jak sporządzić sprawozdanie to publikacja kierowana do stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji społecznych (kościelnych, spółdzielni socjalnych i spółek non profit), które wygrały konkurs na realizację zadania publicznego. Jeśli Twoja organizacja otrzymała dotację – jest przed podpisaniem umowy lub w trakcie pisania sprawozdania, ten poradnik jest dla Ciebie.

W części pierwszej poradnika omówiono zasady przyznawania dotacji na realizację zadań publicznych przez organizacje oraz wypełnianie formularza wniosku (poradnik dostępny w formacie pdf tutaj >>). W drugiej skupiono się na umowie i sprawozdaniu z realizacji zadania publicznego.

Umowa jest podpisywana wtedy, kiedy organizacja wygra konkurs dotacyjny ogłoszony przez urząd administracji publicznej i zdecyduje się na realizację projektu na określonych warunkach. Kolejnym krokiem jest  sprawozdanie  się przez nią z działań (finansowe i merytoryczne). Aby pomóc w tym niełatwym procesie, w poradniku zebrano
porady dotyczące wypełniania formularzy, najbardziej typowych problemów oraz wyjaśniono je za pomocą przykładów.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć spis treści i wybrane fragmenty „Dotacja od administracji publicznej. Na co zwrócić uwagę w umowie, jak sporządzić sprawozdanie”.

Jak zakupić?

Zamów poradnik w formacie pdf w sklepie internetowym ngo.pl >>

Wydanie III, 2017, 96 stron
Cena: 20,91 zł/1 egz.
Autorzy: Marcin Dadel
Stan prawny: 1.12.2017

Wydawca: Stowarzyszenie Klon/Jawor

Zamów praktyczny zeszyt/notes ngo.pl lub pozarządową koszulkę – sprawdź ofertę: NOTESY, KOSZULKI.

***

Publikacja została wydana w serii ABC III SEKTORA. ABC to nowoczesne poradniki Stowarzyszenia Klon/Jawor dla stowarzyszeń i fundacji oraz osób zajmujących się działalnością społeczną. Inne tytuły z tej serii: „Finanse organizacji pozarządowej”, „Pakiet startowy. Poradnik dla nowo powstałych organizacji”, „Mocni w promocji”, „Działalność odpłatna organizacji pozarządowych”.

 

Zapraszamy na pozarządowe zakupy. Kupując w sklep.ngo.pl wspierasz działania statutowe Stowarzyszenia Klon/Jawor i portal ngo.pl. Dziękujemy!

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.