DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Kto został dyrektorem Narodowego Instytutu Wolności?

Poznaliśmy dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. 20 listopada 2017 r. pierwszemu dyrektorowi Instytutu nominację wręczał wicepremier Piotr Gliński.

autor(ka): oprac. red. ngo.pl

2017-11-20, 12.30
Wojciech Kaczmarczyk. Fot. KPRM, www.flickr.com

Nominację otrzymał Wojciech Kaczmarczyk, dotychczasowy dyrektor Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego w KPRM i jeden z twórców ustawy o NIW-CRSO.

Konferencja prasowa, podczas której ogłoszono tę informację odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ustawa o Narodowym Instytucie Wolności weszła w życie 28 października 2017 r. Dwa tygodnie czekaliśmy na wskazanie Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego – został nim Piotr Gliński. Po niecałym tygodniu Minister Kultury ogłosił nominację na funkcję dyrektora, dziękując Wojciechowi Kaczmarczykowi za dwa lata dotychczasowej współpracy.


Przewodniczący i Dyrektor krótko mówili o znaczeniu zmian, jakie wprowadza ustawa o NIW-CRSO. Odpierali też zarzuty, które pojawiły się w ubiegłotygodniowej rezolucji Parlamentu Europejskiego (zobacz tekst rezolucji), oraz w tweecie Donalda Tuska, w którym pisze on o „ataku na sektor pozarządowy”.

Wicepremier Gliński wyjaśniał, jakie są założenia powstającej w rządzie reformy (której częścią jest ustawa o NIW-CRSO) i przyznał, że w ich świetle nie wie, co Donald Tusk mógł mieć na myśli. Oceniając niskie kompetencje Przewodniczącego Rady Europejskiej w sprawach dotyczących organizacji pozarządowych stwierdził m.in., że nie powinien on zabierać głosu.


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych.
Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.

Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.