DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Kraków. Warsztaty w projekcie "Ekipa Dobra - Młodzieżowe Centrum Wolontariatu"

Młodzieżowe Centrum Wolontariatu w ARTzonie to innowacyjny projekt wzmacniający potencjał społeczny młodzieży. Zadanie dotyczy realizacji ciekawych i oryginalnych działań, w które zaangażowani będą młodzi liderzy w wieku 11-14 lat. Program obejmuje 3 warsztaty liderskie zakończone finałem w postaci małej kampanii promującej wolontariat. Pierwsze zajęcia odbędą się 17 listopada 2017 w Krakowie. Udział bezpłatny.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Barbara Habieda

2017-11-15, 08.54

Projekt przygotowuje młodych ludzi do pełnienia roli wolontariusza w instytucjach kultury i aktywuje do pracy na rzecz społeczności lokalnej. Program pilotażowy składa się z trzech warsztatów liderskich i twórczych oraz finału, podczas którego zaprezentujemy efekt naszej miesięcznej pracy. W ramach warsztatów głównych młodzież zapozna się z prawami i obowiązkami wolontariusza, aspektami prawnymi i społecznymi oraz wzmocni swoje kompetencje liderskie. Wydarzeniem dodatkowym jest Rodzinna Sobota z Wolontariatem, podczas której odbędą się warsztaty stolarskie. Tematem spotkania będzie „Szafa Wolontariusza” promującą bezinteresowne zaangażowanie w pomoc innym, którą wykonamy wspólnymi siłami. Finałem projektu będzie mała kampania lokalna zaprezentowana w ARTzonie, która promować będzie idee wolontariatu. Podczas wydarzenia dla uczestników warsztatów zaplanowana zostanie gra sprawdzająca ich wiedzę o wolontariacie z upominkami i dyplomami wręczonymi z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Program:

17.11 g. 15:00-17:00- Moja ekipa - poznajemy siebie i swoją grupę.

24.11 g. 15:00-17:00- Misja na Ziemię – kim jest wolontariusz w społeczności lokalnej i co może robić w instytucji kultury.

1.12 g. 15:00-17:00- Szafa Wolontariusza – w co ubrać wolontariat aby był atrakcyjny dla młodzieży (projektowanie lokalnej kampanii promującej działania wolontaryjne).

Finał: 8.12.2017

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Informacja:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,

os. Górali 4, Kraków

tel. 12 644-38-98

e-mail:

www.artzona.okn.edu.pl

www.facebook.com/ARTzonaOKN

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, 31-959 Kraków, woj. małopolskie
data wydarzenia: od 2017-11-17 do 2017-12-08
organizator: ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
adres: os. Górali 4, 31-959 Kraków, woj. małopolskie
tel.: (12) 644 38 98, e-mail: artzona@okn.edu.pl
www: http://www.artzona.okn.edu.pl 
źródło: OKN
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.