DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Piotr Gliński przewodniczącym Komitetu do spraw Pożytku

W rządzie podjęto decyzję, kto będzie Przewodniczącym Komitetu do spraw Pożytku Publicznego. 14 listopada 2017 r. prezydent Andrzej Duda wręczy akt powołania na ten urząd Piotrowi Glińskiemu.

autor(ka): oprac. red. ngo.pl

2017-11-14, 11.03
Prof. Piotr Gliński na VIII Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych. Fot. Wojciech Lipiński, ngo.pl


Na informacje o tym, kto zostanie Przewodniczącym Komitetu, czekaliśmy dwa tygodnie – czyli od wejścia w życie ustawy o Narodowym Instytucie Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Co prawda strona internetowa Prezydenta nie podaje nazwiska Przewodniczącego, jednak wiadomo już, że dziś o 16 powołany na ten urząd zostanie wicepremier Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

W myśl ustawy Przewodniczący pełni wiele funkcji: stoi na czele Komitetu, nadzoruje Narodowy Instytut, zwołuje posiedzenia Rady Działalności Pożytku Publicznego i powołuje jej członków.

 

 

Kolejną nominacją, na którą teraz czekamy, jest wskazanie Dyrektora Narodowego Instytutu Wolności. Powołania dyrektora dokona właśnie Przewodniczący Piotr Gliński.

 

Gliński: W Polsce nie ma żadnego zagrożenia demokracji [wywiad]

 


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych.
Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.

Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.