DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Konferencja „Edukacja z praktyką – partnerstwa na rzecz dualnego kształcenia zawodowego”

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ informuje, że 20 listopada 2017 r. w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się konferencja „Edukacja z praktyką – partnerstwa na rzecz dualnego kształcenia zawodowego”, promująca ideę europejskiego systemu akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET – European Credit System for Vocational Education and Training).

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl

2017-11-02, 11.52

Głównym celem konferencji jest promocja kształcenia i szkolenia zawodowego poprzez prezentację doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie działań na rzecz rozwoju kompetencji, umiejętności i talentów. Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany informacji na temat wartości dodanej systemu ECVET w tworzeniu partnerstw międzynarodowych oraz we wspieraniu współpracy szkół zawodowych i uczelni z rynkiem pracy, w tym w obszarze kształcenia dualnego. Istotnym elementem będzie ponadto tematyka doradztwa edukacyjno-zawodowego i jego rola w budowaniu ścieżek kariery.

W trakcie sesji tematycznych zaproszeni goście podzielą się opiniami na temat tworzenia i działania partnerstw szkół zawodowych i wyższych z pracodawcami, kształcenia dualnego na poziomie wyższym, a także zaprezentują rozwiązania dotyczące doradztwa edukacyjno-zawodowego, oraz walidacji efektów uczenia się uzyskanych poza systemem edukacji formalnej na uczelniach.

Punktem kulminacyjnym konferencji będzie pokaz praktycznych umiejętności uczniów ze szkół zawodowych uczestniczących w programie Erasmus+.

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli szkół zawodowych, centrów kształcenia ustawicznego i praktycznego, szkół wyższych, stowarzyszeń branżowych, małych i średnich przedsiębiorstw, pracodawców oraz doradców zawodowych, ekspertów z instytucji edukacyjnych oraz z dziedziny kształcenia i szkolenia zawodowego.

Zarejestruj się

 

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych – European Vocational Skills Week (VET Week)

Celem inicjatywy, organizowanej w dniach 20-24 listopada 2017 r. pod hasłem „Odkryj swój talent”, jest podniesienie atrakcyjności i poprawa wizerunku kształcenia i szkoleń zawodowych w Europie. W ramach tej inicjatywy Komisji Europejskiej w całej Europie odbędzie się szereg wydarzeń na szczeblu międzynarodowym, krajowym i lokalnym, w czasie których instytucje o podobnym profilu będą miały sposobność do nawiązania kontaktów i wspólnego działania na rzecz rozwoju kompetencji zawodowych.

Informacje na temat działań realizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=1261.

Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

miejsce: Warszawa
data wydarzenia: 2017-11-20
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.