DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Pracuj, piecz i pomagaj

Czy pracę w korporacji można połączyć z pieczeniem ciasta, rajdami rowerowymi i pomaganiem potrzebującym? Okazuje się, że tak. Wolontariusze Credit Suisse co roku wspierają wybraną przez siebie fundację, wykorzystując do tego różnorakie talenty, kreatywne pomysły oraz czas, jaki daje im firma. W tym roku pracownicy wspierają fundację Rak’n’Roll, która pomaga osobom chorym na choroby onkologiczne.

autor(ka): Organizatorzy

2017-10-24, 13.08
Drużyna rowerowa dla Rak and Roll

Projekt „Charity of the Year” („Partner Charytatywny Roku”) w Credit Suisse Poland to całoroczna inicjatywa zbierania funduszy na wsparcie działalności wybranej na początku roku przez pracowników organizacji charytatywnej. Wszystkie akcje organizowane są przez wolontariuszy firmy, a ich forma zależy jedynie od talentów danego zespołu, umiejętności i kreatywności.

Jedną z najbardziej popularnych akcji są charytatywne kiermasze kulinarne w kuchniach biur firmy. Pracownicy sprzedają podczas nich własnoręcznie upieczone ciasta, babeczki i inne słodkości. Często na miejscu przygotowywane są też zdrowe koktajle i soki.

Dużym zainteresowaniem cieszą się sesje fotograficzne „Photo for Charity”, które organizuje kilka razy do roku firmowy klub fotografów. Podczas akcji fotografowie robią swoim kolegom i koleżankom profesjonalne sesje biznesowe. Zdjęcia z nich można potem umieścić na służbowym profilu i nie tylko.

Pracownicy Credit Suisse w Polsce maja też mniej standardowe pomysły na zbieranie pieniędzy. - W czerwcu tego roku siedmiu odważnych pracowników Credit Suisse z Wrocławia, Warszawy oraz Londynu pokonało na rowerach trasę 380 km, z naszego biura w Warszawie do biura we Wrocławiu. Przejazd zajął im 19 godzin i 53 min. Celem tej wypraw była zbiórka pieniędzy, ale również wzmocnienie świadomości na temat działalności fundacji, chorób nowotworowych a także profilaktyki – mówi Aneta Kocemba-Muchowicz, dyrektor zarządzająca Credit Suisse Warsaw.

Inicjatywa „Charity of the Year” to jednak nie tylko zbiorka pieniędzy, ale również wsparcie poprzez wolontariat pracowniczy. Wolontariusze z warszawskiego biura regularnie wspierają Fundacje Rak’n’Roll w pracach administracyjnych w biurze fundacji.

- Wolontariusze Credit Suisse wspierają nas m.in. w znanej akcji „Daj Włos!”, w której każda osoba, która obcina włosy może przekazać je na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Akcja jest tak popularna, że Fundacja otrzymuje nawet do kilku tysięcy przesyłek miesięcznie. Każdą z nich należy wprowadzić do bazy danych, a darczyńcom wysłać podziękowania w formie elektronicznej. Dodatkowe ręce do pracy wolontariuszy Credit Suisse są dużym wsparciem dla niewielkiego zespołu fundacji – mówi Joanna Rokoszewska-Łojko z fundacji Rak’n’Roll. Inicjatywa „Charity of the Year” to partnerstwo oparte na wymianie. W październiku, który jest miesiącem walki z rakiem piersi, Fundacja Rak'n'Roll, wspierana przez współpracujących z nią specjalistów, zorganizowała dla pracowników Credit Suisse spotkania profilaktyczne o roli dobrych nawyków w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia choroby nowotworowej, a także przeprowadzi warsztaty z zakresu wsparcia osób chorych.

- Angażowanie się naszych pracowników w działalność charytatywną ma ogromny wpływ na ich rozwój osobisty, motywację do wychodzenia poza utarte schematy działania. Dzięki akcjom wolontariackim mogą oni angażować się w sprawy ważne dla lokalnej społeczności, a przy tym spędzić czas z innymi osobami z firmy w mniej formalnej atmosferze. Firma wspiera ich w tych działaniach. Każdy pracownik może wykorzystać cztery pełnopłatne dni na działalność charytatywną – mówi Katarzyna Józefowicz, dyrektor zarządzająca biura Credit Suisse we Wrocławiu.

W pierwszej połowie roku pracownikom Credit Suisse udało się zebrać dla Fundacji prawie 40 tysięcy złotych, a we wszystkie akcje zaangażowanych było ponad 700 wolontariuszy. Dzięki tej kwocie fundacja będzie mogła kontynuować prowadzenie programu iPoRaku, w którym pomaga osobom po chorobie powrócić do życia, oraz zorganizować wyjazd sportowy dla osób w trakcie lub po terapii w ramach programu Rak'n'Rolling.

organizator: Credit Suisse Poland
organizator: Fundacja "Rak'n'Roll - Wygraj Życie"
adres: Bagatela 10 lok. 17, 00-585 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 841 27 47, faks: 22 841 27 47 wew. 25
e-mail: biuro@raknroll.pl
www: http://www.raknroll.pl 
źródło: inf. nadesłana
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.