DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Święto programu Erasmus+ we Wrocławiu

Wrocławskie „Powitanie Erasmusów" jest skierowane nie tylko do uczestników programu Erasmus, ale także do wszystkich studentów zagranicznych i polskich oraz do tych, którym bliska jest idea międzynarodowych programów młodzieżowych. Na wydarzenie, które odbędzie się 26 października 2017 r., zaprasza Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w partnerstwie z wrocławskimi uczelniami wyższymi i organizacjami pozarządowymi.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl

2017-10-13, 21.13

Od godziny 14.00 w dawnej wrocławskiej zajezdni tramwajowej Dąbie, w której obecnie działa Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych "Czasoprzestrzeń", odbędzie się święto programu Erasmus+. Na wszystkich chętnych czekać będzie wiele atrakcji oraz niespodzianek. Uczestnicy będą mogli odwiedzić przez cały dzień stoisko poświęcone nowej inicjatywie Unii Europejskiej skierowanej do młodych ludzi, jaką jest Europejski Korpus Solidarności.

W programie przewidziane zostały atrakcje integracyjne i warsztaty przybliżające obcokrajowcom kulturę polską, pozwalające na integrację, jak również zdobycie praktycznych umiejętności, które pozwolą studentom z innych krajów lepiej odnajdywać się w nowym środowisku.

Wśród licznych zajęć pojawią się praktyczne dla studentów zagranicznych, ale także i niektórych studentów polskich warsztaty kulinarne, podczas których będzie można nauczyć się lepić tradycyjne polskie pierogi. Erasmusi będą mogli także zapoznać się z lokalnym rękodziełem i samodzielnie tworzyć ceramikę bolesławiecką charakterystyczną dla Dolnego Śląska i Wrocławia oraz nauczyć się ręcznego plecenia wianków mazowieckich, które kojarzą się z tradycyjną kulturą polską.

Uczestników wydarzenia zapraszamy również do udziału w europejskim speed talking, czyli konwersacjach, podczas których cudzoziemcy przećwiczą zwroty przydatne w Polsce, a mieszkańcy Wrocławia zmierzą się z próbą wyjaśnienia ich obcokrajowcom. Zdobyte umiejętności na pewno przydadzą się podczas gry Jenga XXL, która polega na przybliżeniu graczom Wrocławia. Animatorem będzie przewodnik wrocławski, który opowie w ciekawy sposób o różnych atrakcjach w mieście.

W ramach „Powitania” uczestnicy programu Erasmus i mieszkańcy Wrocławia będą mogli wziąć udział w animacji przygotowanej przez Akademicki Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok. Jest to zespół, który łączy studentów różnych wrocławskich uczelni. W tym specjalnym dniu tancerze nie tylko wystąpią przed publicznością, ale poprowadzą również lekcje tańca.

Zajęcia związane z „Powitaniem Erasmusów” odbywać się będą nie tylko w Zajezdni Dąbie. Dodatkowo zaplanowane są także rowerowe wycieczki po Wrocławiu, oprowadzanie po mieście z przewodnikami na specjalnie podstawionych z okazji tego wydarzenia melexach, gra miejska From Wratislavia to Wrocław.

Na zakończenie wydarzenia zapraszamy na koncert o charakterze jam session, w którym będą mogli wziąć udział uczestnicy wydarzenia i zagrać oraz zaśpiewać znane europejskie utwory.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na profilu na Facebooku.

Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

miejsce: Wrocław
data wydarzenia: 2017-10-26
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.