DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Mszana Dolna. Szkolenie "Nieskończone możliwości wolontariatu"

Fundacja Nieskończone Możliwości zaprasza do udziału w bezpłatnych, certyfikowanych szkoleniach „Nieskończone możliwości wolontariatu”, realizowanych przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego na terenie Krakowa, Mszany Dolnej, Bochni i Nowego Targu. 27 września 2017 szkolenie odbędzie się w Mszanie Dolnej.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Marcin Mleczko

2017-09-22, 08.55
plakat Nieskończone Możliwości Wolontariatu

Szkolenia dotyczą opieki i specjalnych wymogów edukacyjnych związanych z obecnością w szkole dzieci niepełnosprawnych, chorych na choroby przewlekłe i rzadkie typu: niedosłuch, cukrzyca, choroby onkologiczne, mukowiscydoza, idei wolontariatu i jej specyfiki w organizacjach pozarządowych o różnych charakterze. Szkolenia realizowane są od września do grudnia 2017.

Szkolenia kierowane są do pracowników oświaty, młodzieży, studentów i seniorów, którym bliska jest tematyka wolontariatu.

- Czym jest choroba przewlekła i jakie są potrzeby edukacyjne i emocjonalne ucznia nią dotkniętego?

- Czy niepełnosprawność jest zawsze widoczna? Rodzaje niepełnosprawności i rodzące ją przyczyny

- Jakie predyspozycje musi mieć prawdziwy wolontariusz?

- Jak słuchać, by słyszeć czyli jak rozmawiać z chorym uczniem i jego rodziną

- Granice zaangażowania – by służyły wspólnemu dobru

- Czym jest efektywna pomoc?

- Społeczne postrzeganie działań związanych z wolontariatem

Wszyscy wiemy, że każda z chorób ma swoją specyfikę, a dziecko nią dotknięte wymaga różnego rodzaju prowadzenia. Szkolenie służy uzupełnieniu lub nabyciu wiedzy o ich specyfice przez nauczycieli już pracujących, studentów, czy też osób zajmujących się chorymi lub myślących o wolontariacie w ich kierunku. Znajomość tematu sprawia, że spotkanie na drodze swojego życia dziecka chorego przewlekle skutkuje efektywnym działaniem, obustronnym zadowoleniem. Znajomość potrzeb związanych z chorobą pozwala na upowszechnianie idei wolontariatu – jest nim bezinteresowna pomoc nawet jednej osobie, ale dzięki niej można zbudować nowe nadzieje i aktywność dziecka, dzisiaj nieraz zmęczonego, zniechęconego do życia chorobą. Istotą jest tu także motywowanie rodzin chorych dzieci do walki, bo tylko dzięki takiemu wsparciu walka z chorobą jest możliwa. A nie ma nic cenniejszego niż świadomość, że chore dziecko zyskało wiarę w życie.

Każda osoba zainteresowana otrzyma wsparcie indywidualne trenera, z którym będzie się mogła kontaktować do końca grudnia 2017 roku, konsultując napotkane problemy i szukając dróg rozwiązań.

Zgłoszenia na szkolenia należy nadsyłać na adres: lub tel. 669 773 581. Najbliższe szkolenia odbędą się 27 września w Mszanie Dolnej, 17 października w Nowym Targu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszy kontakt.

więcej: www.nieskonczonemozliwosci.org.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Piłsudskiego 58, 34-730 Mszana Dolna, woj. małopolskie
data wydarzenia: 2017-09-27
organizator: Fundacja Nieskończone Możliwości
adres: Rydygiera 29 21, 30-695 Kraków, woj. małopolskie
tel.: 606 55 66 75, e-mail: n.mozliwosci@gmail.com
www: http://www.nieskonczonemozliwosci.org 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.