DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Olkusz. Bezpłatne szkolenia "Skuteczne zarządzanie organizacją pozarządową"

Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej zaprasza organizacje z powiatów wadowickiego, oświęcimskiego, chrzanowskiego i olkuskiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach realizowanych w ramach Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej: Prawne aspekty funkcjonowania NGO (23 września); Finanse i rachunkowość w NGO (7 października); Wolontariusze siłą organizacji (14 października); Działalność statutowa i gospodarcza (21 października).

autor(ka): Jarosław Żerulik

2017-09-04, 08.56

Jak prowadzić finanse organizacji pozarządowej? Jakie umowy podpisywać z wykonawcami działań fundacji? Jak pozyskać wolontariuszy w stowarzyszeniu? Jak rozróżnić działalność statutową i gospodarczą? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznasz, biorąc udział w cyklu szkoleniowym „Skuteczne zarządzanie organizacjami pozarządowymi”.

Cykl obejmie cztery spotkania:

 • 23.09.2017 r. – Czy wiesz, co podpisujesz, czyli prawne aspekty funkcjonowania organizacji pozarządowych;
 • 07.10.2017 r. – Finanse i rachunkowość w prganizacjach pozarządowych;
 • 14.10.2017 r. – Wolontariusze siłą organizacji, czyli jak zaangażować i współpracować z wolontariuszami;
 • 21.10.2017 r. – Działalność statutowa i gospodarcza, czyli o skutecznym aplikowaniu o środki dotacyjne oraz o alternatywnych źródłach finansowania działalności.

Uczestnicy spotkania będą mieli też szansę wziąć udział w wizycie studyjnej

Szkolenia będą się odbywać w godzinach 9.30-16.30 w Olkuszu w siedzibie Stowarzyszenia Dobroczynnego „RES SACRA MISER”, ul. Króla Kazimierza Wielkiego 12, 32-200 Olkusz. Cykl szkoleniowy adresowany jest do organizacji pozarządowych z powiatów Wadowickiego, Oświęcimskiego, Chrzanowskiego i Olkuskiego.

Na szkolenie obowiązują zapisy. Zapis na cykl szkoleniowy oznacza deklarację udziału organizacji we wszystkich spotkaniach w ramach cyklu, z tym, że na każde ze spotkań organizacja może delegować inną osobę.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wykonać trzy opisane poniżej kroki:

 1. Przesłać zgłoszenie dostępne pod adresem https://goo.gl/forms/CYiXPoYiLGhejt4j1 (formularz Google);
 2. Wypełnić formularz zgłoszeniowy zgodnie z poniższymi informacjami:
 3. dla organizacji objętych wsparciem MOWES (korzystających już z doradztwa lub szkoleń) uproszczony formularz dostępny jest pod adresem: http://tnijurl.com/dee1b318b835/
 4. dla organizacji, które nie rekrutowały się dotychczas do projektu MOWES pełny formularz dostępny jest pod adresem: http://tnijurl.com/995260d7b043/
 5. Przesłać skan uzupełnionych i podpisanych dokumentów na adres
  w terminie do 13.09.2017 r (w temacie proszę wpisać: cykl szkoleniowy).

UWAGA! Formularz zgłoszeniowy musi zostać podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania organizacji zgodnie z danymi widniejącymi w KRS.

Po spełnieniu powyższych formalności otrzymacie Państwo informację na temat zakwalifikowania się do udziału w szkoleniu.
Pełny regulamin udziału w szkoleniach MOWES dostępny jest pod adresem: http://tnijurl.com/3c82fc187fce/ W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy (), telefoniczny: 12 423 76 05 w. 20 lub osobisty w siedzibie Fundacji GAP. W razie problemów służymy pomocą przy wypełnieniu dokumentacji.

***

Projekty "MOWES – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia” realizowany jest przez partnerstwo w składzie: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej (lider projektu), Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej SA, Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, FRDL MISTiA, Spółdzielnia Socjalna OPOKA, Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy. Projekty te są współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser", Króla Kaziemirza Wielkiego 12, 32-200 Olkusz, woj. Małopolskie
data wydarzenia: od 2017-09-23 do 2017-10-21
organizator: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej
adres: Bandurskiego 58/11, 31-515 Kraków, woj. Małopolskie
tel.: 12 423 76 05, faks: 12 423 76 03
e-mail: biuro@fundacjagap.pl
www: http://www.fundacja.e-gap.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.