DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Sprawozdanie finansowe NGO za 2017 r. Czy znasz już nowy wzór?

O nowym wzorze sprawozdania finansowego dla organizacji pozarządowych, który pojawił się w ustawie o rachunkowości (w załączniku 6), pisaliśmy już w styczniu tego roku. Przypominamy go też teraz. Bo choć do sporządzania sprawozdań jest jeszcze dużo czasu, warto powoli nowy wzór oswajać.

​Zobacz aktualne informacje o sprawozdaniach organizacji pozarządowych z 2018 r.
Organizacjo, sporządź sprawozdanie finansowe! [infografika]
Kiedy organizacja musi sporządzić sprawozdanie finansowe?

 

Wszystkie organizacje pozarządowe (z wyjątkiem tych, które odpowiednio wcześniej zdecydują się na uproszczoną ewidencję), mają obowiązek sporządzania sprawozdań finansowych i składania ich do odpowiednich urzędów.

Przypominamy o tym regularnie w każdym roku – pod koniec marca i czerwca - kiedy to mijają terminy realizacji obowiązków sprawozdawczych.

W ostatnim okresie sprawozdawczym (przy sprawozdaniach za 2016 r.) organizacje pozarządowe miały do wyboru aż trzy wzory sprawozdań finansowych (zobacz: Musisz mieć sprawozdanie finansowe). Sprawozdania za obecny rok – 2017 – będziemy sporządzać wg dwóch wzorów. Oczywiście do wyboru. Nowy wzór sprawozdania, dedykowany organizacjom pozarządowym, użyjemy po raz pierwszy. Przy sprawozdaniach za 2017 r. będzie to domyślny – podstawowy wzór sprawozdania organizacji pozarządowej.

Jak już napisano, tak naprawdę do sprawozdania zaglądamy na początku roku – najpóźniej w marcu. Zaczął się wrzesień, mamy więc jeszcze trochę czasu. Mimo to warto już teraz zajrzeć do nowego wzoru i zobaczyć, co nas czeka za pół roku.

Dlatego w PORADNIK.NGO.PL zamieściliśmy właśnie materiał przybliżający organizacjom pozarządowym nowy wzór sprawozdania z załącznika 6 do ustawy o rachunkowości. To rodzaj opisu-instrukcji. Podobne instrukcje publikowaliśmy w latach ubiegłych dla aktualnych wtedy wzorów sprawozdań. Mamy nadzieję, że charaker materiału jest już czytelnikom ngo.pl znany i dzięki temu łatwo odnajdą się w nowym wzorze sprawozdania. Już dziś, albo za jakiś czas. ZAPRASZAMY!

 

Pierwszy raz o nowym wzorze pisaliśmy w styczniu 2017 r. Zobacz: Nowelizacja rachunkowości. Organizacje mają swój wzór sprawozdania.

 

​Zobacz aktualne informacje o sprawozdaniach organizacji pozarządowych z 2018 r.
Organizacjo, sporządź sprawozdanie finansowe! [infografika]
Kiedy organizacja musi sporządzić sprawozdanie finansowe?

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.

Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.