DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Pamiętaj o zgłoszeniu zmian we władzach do KRS!

Zmiany we władzach organizacji pozarządowej zgłasza się obowiązkowo do Krajowego Rejestru Sądowego. Kiedy w zarządzie lub komisji rewizyjnej NGO pojawia się nowa osoba lub przestaje pełnić swoją funkcję ktoś dotychczas pracujący w tych ciałach, informujemy o tym KRS. I to szybko! Sprawdź na naszej infografice, jak zgłosić takie zmiany i o czym pamiętać.

Sąd rejestrowy (KRS) musi mieć o organizacji pozarządowej aktualne informacje. Mamy obowiązek zgłoszenia do sądu wszystkich zmian, jakie następują w naszych danych – upraszczając: w tych danych, które zgłosiliśmy na początku przy rejestracji. Do KRS zgłaszamy więc zmiany w zarządzie czy innym organie stowarzyszenia lub fundacji, zmianę statutu, zmianę nazwy, celów.


Jedną z częściej następujących zmian, która musi zostać obowiązkowo zgłoszona do KRS, będzie zmiana w organie (we władzach) organizacji pozarządowej. Zmianom osobowym w składach zarządów, rad, komisji poświęcamy poniższą INFOGRAFIKĘ. Skorzystaj!

W infografice znajdują się aktywne linki, odsyłające do treści w poradnik.ngo.pl z praktycznymi informacjami dotyczącymi zmian we władzach NGO.Poniżej (pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku.
 

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.