DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Wyprawa Cycling Recycling – Bałtyk 2017

Znany ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolski zaprasza 31 lipca do Szczecina na rozpoczęcie kolejnej III edycji wyprawy pt. "Cycling Recycling". W Szczecinie rusza ekopeleton, który przemierza Polskę wzdłuż wybrzeża, aż na krańce Zalewu Wiślanego.

Wiadomość archiwalna

A A A

2017-07-05, 17.00

– Podczas wyprawy planowany jest cykl edukacyjnych i recyklingowych akcji, w ramach których namawiamy turystów i mieszkańców do recyklingu, do ochrony Bałtyku przed odpadami – mówi Dominik Dobrowolski. – Zachęcamy też do troski o najpiękniejsze w Europie polskie bałtyckie plaże, aby po wakacjach pozostał na nich tylko złocisty piasek, muszle, bursztyny, a nie śmieci – dodaje.

W Szczecinie planowana jest inauguracyjna akcja na parkingu pod sklepem Biedronka przy ulicy Derdowskiego 4, gdzie 31 lipca w godzinach od 10.00 do 15.00 będzie trwała zbiórka elektroodpadów (dużych i małych, jak lodówki, komputery, pralki, oraz drobnych zepsutych lub niepotrzebnych elektrosprzętów i baterii). Wszystko zostanie zebrane i poddane recyklingowi dzięki firmom Remondis Electrorecycling i Electro System Organizacji Odzysku.

W planie także ekoquizy z nagrodami dla mieszkańców i turystów. Zorganizowany będzie także punkt informacji recyklingowej z bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi.

– Wyprawa jest otwarta, więc serdecznie zapraszam do wspólnej jazdy wzdłuż wybrzeża! Każdy może się dołączyć na dowolnym odcinku i w dowolnym czasie – mówi Dominik Dobrowolski. Szczegóły na www.cycling-recycling.eu.

 

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

miejsce: Parking przed Biedronką , Derdowskiego 4, Szczecin,
data wydarzenia: od 2017-07-31 do 2017-08-12
organizator: Dominik Dobrowolski
e-mail: dominik@cycling-recycling.eu
www: http://www.cycling-recycling.eu 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.