DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Wrocław. Bezpłatny warsztat „Dobry Wolontariat - standardy współpracy z wolontariuszami”

Jak skutecznie współpracować z wolontariuszami? Jakie obowiązki wobec wolontariusza ma organizacja pozarządowa? Kiedy organizacja jest zobowiązana opłacić wolontariuszowi ubezpieczenie? Jak skutecznie pozyskać i zatrzymać wolontariusza w organizacji? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te oraz inne pytania dot. wolontariatu, przyjdź 7 czerwca na bezpłatny warsztat i dowiedz się, jak skutecznie współpracować z wolontariuszami!

Wiadomość archiwalna

A A A

Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza wszystkich chętnych przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami oraz zamierzających dopiero rozpocząć taką współpracę na bezpłatny warsztat dot. standardów współpracy z wolontariuszami.

Zakres warsztatu to m.in.:
- standardy współpracy z wolontariuszami,
- aspekty formalno-prawne wolontariatu w organizacji,
- jak przygotować się do przyjęcia wolontariuszy w organizacji,
- korzyści z zaangażowania dla organizacji i wolontariusza,
- metody pozyskiwania wolontariuszy,
- standard zarządzania pracą wolontariuszy, - motywowanie wolontariuszy, - Dobry Wolontariat, czyli jak zostać Organizacją Przyjazną Wolontariuszom.

TERMIN: 7 czerwca 2017 (środa) GODZINA: 9.00 – 16.00 MIEJSCE: Wrocław (dokładne miejsce zostanie podane osobom zakwalifikowanym w późniejszym terminie)

TRENER: Radosław Bednarski - Doradca ds. zakładania i funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz wolontariatu, redaktor serwisu regionalnego portalu ngo.pl: www.dolnoslaskie.ngo.pl, koordynator Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu organizowanego przez Partnerstwo na Rzecz Promocji i Rozwoju Wolontariatu na Dolnym Śląsku "Razem dla Wolontariatu". Koordynator ogólnopolskiego programu "Dobry Wolontariat". Trener antydyskryminacyjny oraz z zakresu wolontariatu.

Aby wziąć udział w warsztacie należy wypełnić i wysłać zgłoszenie poprzez specjalny formularz internetowy dostępny TUTAJ.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 czerwca 2017 r.

Uczestnicy zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu się na szkolenie drogą e-mailową.

Uczestnictwo w warsztacie jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe oraz ciepły posiłek i poczęstunek kawowy podczas zajęć. Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu oraz ewentualnego noclegu.

Warsztat będzie prowadzony interaktywnymi metodami warsztatowymi i przeznaczony jest dla wszystkich chętnych przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji publicznych z terenu województwa dolnośląskiego.

Warsztat jest organizowany w ramach projektu „Skuteczne Efektywne Aktywne NGO – krok naprzód” współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Szczegółowych informacji udziela:
Radosław Bednarski tel. 74 665 11 11, 693 145 674 e-mail:

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

data wydarzenia: 2017-06-07
organizator: Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
adres: ul. Mennicza 1, 50-079 Wrocław,
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.