DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Pszczyna. Szkolenie "Wolontariat w Hospicjum O. Pio"

Pszczyńskie Hospicjum św. Ojca Pio zaprasza do bliższego zapoznania się z ideą opieki hospicyjnej i formami pomocy cierpiącym w ostatnim etapie choroby nowotworowej. W środę, 5 kwietnia o godz. 17.30 rozpocznie się bezpłatne szkolenie dla osób, które mogą zaangażować się w wolontariat hospicyjny. Spotkania będą odbywać się co dwa tygodnie.

2017-04-03, 08.53
Wolontariszka hospicjum podczas kwesty. Autor: B. Zamlewska-Pałyga

− Szkolenie to wiedza zarówno o zasadach działalności, idei, misji hospicjum, jak i możliwość poznania podstaw dotyczących posługi chorym, kwalifikacji chorych do opieki, komunikacji, zasad wolontariatu, pomocy rodzinom chorych. Tematy szkoleń dotyczą spraw organizacyjnych, medycznych i psychologicznych. Dają wyobrażenie o posłudze w hospicjum. Na tej podstawie każdy przyszły wolontariusz może zadecydować ile czasu chce poświęcić hospicjum i w jaki sposób − wyjaśnia Teresa Buczak, prezes Hospicjum św. O. Pio w Pszczynie.

Spotkania będą odbywać się co dwa tygodnie, na każde przeznaczono około 1,5 godziny. Hospicjum znajduje się przy ul. Skłodowskiej 1.

Szkolenie składa się z pięciu części tematycznych i jest bardzo dobrym fundamentem dla osób, które chciałyby włączyć się w pracę stowarzyszenia, zrozumieć misje i zasady, którymi się kieruje, jak m.in. Karta hospicyjna. Jedno ze spotkań poświęcone będzie podstawowym wiadomościom na temat chorób nowotworowych i poprowadzi je lekarz i pielęgniarka. Inne zajęcia, przygotowane przez psychologa, poświęcono podstawom komunikacji interpersonalnej z pacjentem i jego rodziną

Hospicjum Świętego Ojca Pio jest jedną z ponad 300 tego typu organizacji w Polsce, które w pomocy cierpiącym i ich rodzinom są w zasadzie niezastąpione.

Pszczyńskie hospicjum kieruje się kompleksowym podejściem do chorego. Zapewnia opiekę medyczną − pielęgniarską i lekarską − sprawowaną przez stały, stale podnosząc swoje kwalifikacje zespół, ale także poprzez pomoc wolontariuszy niemedycznych, psychologów i duszpasterza. Pszczyńskie hospicjum rozwija się i prowadzi budowę Domu Ojca Pio. Wsparciem tego dzieła może być przekazanie 1% z podatku. Numer KRS hospicjum O. Pio w Pszczynie to: 0000130935.

Więcej informacji: Renata Gazda, lider zespołu wolontariuszy Hospicjum św. O. Pio w Pszczynie − tel. 600 653 195

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Siedziba Hospicjum O. Pio w Pszczynie, Skłodowskiej 1, 43-200 Pszczyna, woj. śląskie
data wydarzenia: od 2017-04-05 do 2017-05-31
organizator: Hospicjum Św. Ojca Pio
adres: Skłodowskiej 1, 43-200 Pszczyna, woj. SL
tel.: 32 738 62 62, faks: 32 738 62 62
e-mail: pio@hospicjumojcapio.pless.pl
www: http://hospicjumojcapio.pless.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.