DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Remont szkolnych łazienek w liczbach – Geberit podsumowuje projekt społeczny

Firmę Geberit i Szkołę Podstawową na warszawskiej Woli połączył wspólny cel, czyli podnoszenie świadomości najmłodszych w zakresie higieny i oszczędzania wody. Projekt społeczny obejmował nie tylko wyremontowanie łazienek i wyposażanie ich w rozwiązania sanitarne Geberit oraz ceramikę marki KOŁO. Zakładał również edukację na temat higieny oraz naukę dbania o przyrodę, a w szczególności pobudzenie wrażliwości na rozsądne gospodarowanie wodą.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Alicja Dutkiewicz

2016-12-13, 10.53

Projekt w liczbach

Jedna firma, jedna szkoła i jeden projekt społeczno-edukacyjny „Woda bezcennym darem natury”, za to wielu chętnych do wspólnego działania, by uczniowie z uśmiechem i ekologiczną świadomością korzystali ze szkolnych toalet. Wspólna praca jednego architekta, 12 wolontariuszy grupy Geberit z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, 12-osobowej ekipy budowlanej oraz zaangażowanie ponad 30 nauczycieli z warszawskiej szkoły sprawiły, że uczniowie codziennie mogą korzystać z nowoczesnych, czystych i funkcjonalnych łazienek.

Nie tylko remont

Wszystkie trudy prac wynagrodziły uśmiechy dzieci, które po powrocie z wakacji z ochotą zaczęły zwiedzać łazienki w swojej szkole. W nowym roku szkolnym odbyło się 25 lekcji edukacyjnych, na których uczniowie zgłębiali wiedzę dotyczącą higieny i oszczędzania wody. Chętnie brali także udział w tematycznych konkursach. W październiku w życie szkoły zaangażowali się także wolontariusze, zagraniczni pracownicy Grupy Geberit.

Nowe łazienki na mikołajki

Zakończenie remontu odbyło się w świątecznej atmosferze w mikołajki - 6 grudnia. Uczniowie z dumą witali wszystkich wchodzących i oprowadzali po szkole przybyłych gości. Uwagę przykuwały prace plastyczne dzieci oraz zdjęcia z przebiegu remontu łazienek. Oficjalną uroczystość uświetniło przedstawienie na temat wody i jej roli w codziennym życiu, wykonane przez uczniów klasy pierwszej. Występ zakończył wspólny taniec uczniów i gości.

Prezes Geberit Polska – Przemysław Powalacz rozmawiał z dziećmi o tym, jak ważne jest oszczędne korzystanie z wody, dbanie o środowisko i pomoc innym. Na podsumowaniu remontu nie mogło zabraknąć architekt Agnieszki Stefańskiej, która zaprojektowała wszystkie szkolne łazienki. Uczniowie zgodnie potwierdzili, że bardzo podoba im się ich nowy wygląd.

W czasie uroczystości zostały rozstrzygnięte konkursy, a uczniowie odebrali kreatywne zestawy edukacyjne, dzięki którym będą mogli zgłębiać tajniki nauki. Mikołajkowe spotkanie zakończyła świąteczna piosenka, rozdanie czekoladowych słodkości i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Oficjalne podsumowanie akcji CSR nie kończy jednak współpracy firmy Geberit ze szkołą, nadal będą prowadzone działania wspierające edukację najmłodszych w zakresie rozsądnego gospodarowania wodą.

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

źródło: Geberit
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.