DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Znamy wyniki trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie

Mieszkańcy zdecydowali o podziale 15 mln zł w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W 2017 roku zrealizujemy 23 projekty, z czego 17 małych i 6 dużych, które otrzymały największą ilość głosów. Głosowano na 149 projektów, swój głos oddało ponad 73 tys. mieszkańców Lublina.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): MM, lublin.ngo.pl

2016-12-08, 09.34

Najwięcej głosów uzyskał projekt M-76 Aktywny Lublin, uzyskując 6362 głosów. Wśród projektów „dużych” na pierwszym miejscu na liście znalazł się projekt D-40 Rewitalizacja ul. Różanej, na projekt zagłosowało 6106 osób.

W trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mieli do dyspozycji 15 mln zł. Z tej puli 8 mln zł trafi na projekty małe, których koszt realizacji nie może przekroczyć kwoty 500 tys. zł. Reszta kwoty, tj. 7 mln zł, pokryje koszt realizacji projektów, których wartość mieści się w przedziale od 500 tys. zł do 1,2 mln zł.

Głosowanie na projekty trwało od 1 do 10 października. Tradycyjnie już odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec mając skończone 16 lat mógł zagłosować na maksymalnie 3 projekty: 1 duży i 2 małe.

Szczegółowe wyniki głosowania znajdują się na stronie lublin.eu TUTAJ.

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

źródło: lublin.eu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.