DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Lato w Mieście 2016

Sportowe atrakcje, a także szereg warsztatów aktywizujących, kursów, czy wycieczek i gier podwórkowych. Miasto Lublin, jak co roku, organizuje w czasie wakacji bezpłatne bądź częściowo odpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży mieszkającej lub uczącej się na terenie Lublina. Ruszają zapisy do miejskiego programu „Lato w mieście 2016”.

Wiadomość archiwalna

A A A

2016-06-16, 15.47

Pełna oferta, zasady uczestnictwa i terminy zajęć, warsztatów i półkolonii oraz wszelkie informacje organizacyjne znajdują się na stronie www.lato.lublin.eu.

W programie „Lato w Mieście 2016” nie zabraknie cieszących się dużym zainteresowaniem sportowych atrakcji, takich jak treningi piłkarskie, zajęcia karate, nauka pływania i żeglarstwa. W tym roku Urząd Miasta Lublin zaplanował kilka nowości: warsztaty fotograficzne, jumping fitness, grand prix w zośce, zajęcia CrossFit i Zumba Kids. Dzięki warsztatom gier podwórkowych dzieci odkryją na nowo zabawy z czasów dzieciństwa swoich rodziców.

Zapisy na „Lato w mieście 2016” prowadzone są bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji.

W ramach półkolonii organizowanych zarówno przez Fundację Rozwoju Sportu, jak i przez Lubelską Akademię Sportu animatorzy zajęć zapewniać będą liczne zabawy sprawnościowe rozwijające kondycję fizyczną oraz promujące aktywność wśród dzieci. Z kolei CrossFit Kids, Zumba i gry podwórkowe to propozycja Fundacji Sempre a Frente, która przygotowała program zajęć obejmujący zarówno bardzo nowoczesne jak i nieco zapomniane formy aktywności. Lubelska Akademia Sportu Campisportivi organizuje zajęcia z Jumping Kids - nowej formy fitness polegającej na kombinacji ćwiczeń na specjalnie opatentowanych trampolinach. Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej OMEGA i Stowarzyszenie Piłkarskie Nadzieje Motor Lublinzapraszają na liczne zawody piłki nożnej. Uczniowski Klub Sportowy „Żegluj” w Lublinie organizuje warsztaty żeglarsko – fotograficzno – rowerowe skierowane do młodzieży w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny w Lublinie zapewnia tematyczne półkolonie „Spotkanie z muzyką”, „Przygoda ze sztuką”, „Sport – to się opłaca”. Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza na zajęcia sportowe i artystyczne. Kreatywne półkolonie, rozwijające twórczy potencjał dzieci oferuje KreAdukacja.

Dodatkowo uczniowie będą mogli bezpłatnie korzystać z 8 basenów w lubelskich szkołach. Pływalnie będą dostępne przez całe wakacje. Czas wakacji warto wykorzystać do zdobycia umiejętności pływania. W tym roku, kolejny raz będzie można uczestniczyć w zajęciach w ramach realizowanego przez Gminę Lublin programu powszechnej nauki pływania pod nazwą "Umiem pływać".

Po emocjach sportowych i wysiłku na boisku warto skorzystać z bogatej oferty zajęć instytucji, domów kultury oraz klubów osiedlowych. W czerwcu i lipcu w ramach półkolonii organizowanych przez spółdzielcze domy kultury i kluby osiedlowe będzie okazja do uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wycieczkach, spotkaniach i koncertach. Ciekawe propozycje przygotowały również miejskie instytucje kultury.

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" jak co roku prowadzi półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia odbędą się w trzech lokalizacjach: w siedzibie DDK Bronowice oraz w filiach: Pracownie Kultury Tatary przy ul. Hutniczej i Pracownie Kultury Maki przy ul. Olchowej. Z kolei Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” w czasie wakacji zaprasza dzieci do udziału w akcji „Nareszcie lato w mieście na Węglinie!”. W ramach zajęć odbędą się interdyscyplinarne warsztaty (integracyjne, manualne, muzyczne i teatralne) rozwijające talenty i predyspozycje dzieci. Efektem końcowym każdego z pięciodniowych turnusów będzie pokaz teatralny. Dom Słów zaprasza na warsztaty pod hasłem "Jak dorosnę, chcę być dzieckiem!". W programie wakacji między innymi: praca nad stworzeniem wystawy, książki, zwiedzanie Izby Drukarstwa, warsztaty komiksowe, designu literackiego – podróż po podwórku Pinokia, czerpanie papieru, fotograficzne, kreatywnego pisania i projektowania graficznego. Wakacje podsumuje "Nocna Zmiana" czyli nocne gry i zabawy w Domu Słów oraz poranna wystawa i spotkanie z twórcami mini wydarzenia. W okresie wakacyjnym Teatr Stary proponuje bezpłatne weekendowe zwiedzanie foyer teatralnego z wystawą archeologiczną oraz sali widowiskowej. Warto również skorzystać z oferty „Lata w bibliotece”. Poszczególne filie Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowały bogatą ofertę zajęć, warsztaty taneczne, plastyczne, lekcje biblioteczne, gry planszowe, zręcznościowe i detektywistyczne.

Letnią propozycję przygotował również Narodowy Bank Polski. Podczas zajęć w siedzibie banku dzieci poznają tajemnice polskich pieniędzy – obiegowych i kolekcjonerskich. Nauczą się „czytać” banknoty, czyli odkrywać a następnie opowiadać historie na nich zapisane. Dodatkowo na dzieci czekają konkursy z nagrodami, zagadki, układanie puzzli i rozwiązywanie łamigłówek.

Wakacje to też najlepszy czas na zwiedzanie miasta. Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych POGRANICZE przygotowało ofertę dla osób niewidomych i niedowidzących w postaci wycieczki połączonej z zajęciami plastycznymi oraz dla osób niesłyszących i słabo słyszących w towarzystwie tłumacza migowego. Dla wszystkich chętnych spacery szlakiem legend lubelskich i skarbów ukrytych w naszym mieście poprowadzi Biuro Turystyki Kulturowej Krajka.

Organizatorem „Lata w mieście 2016” jest Urząd Miasta Lublin.

Pełna oferta i wszystkie niezbędne informacje dotyczące zajęć, terminów i zapisów znajdują się na stronie lato.lublin.eu.

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

źródło: lublin.eu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.