DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Rekrutacja do nowej edycji Inkubatora Animacji Kultury

Od zarządzania projektem, przez marketing w kulturze i wystąpienia publiczne, po pisanie wniosków grantowych i koncepcję audience development. Takie kursy i wiele innych propozycji znajdą w harmonogramie zajęć uczestnicy 6. edycji Inkubatora Animacji Kultury. Właśnie ruszyła rekrutacja.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): MM, lublin.ngo.pl

2016-01-29, 10.55

System kształcenia pracowników sektora kultury często pozostawia wiele do życzenia. Studenci otrzymują wiedzę teoretyczną, która w konfrontacji z potrzebami współczesnego rynku okazuje się niewystarczająca. Nauka opiera się na tradycyjnych metodach, a wiedza przekazywana jest ex cathedra. Inkubator Animacji Kultury to rozwiązanie szyte na miarę praktyków, którzy potrzebują świeżych inspiracji oraz spotkania ludzi z branży.

Inkubator Animacji Kultury skierowany jest do osób pracujących w sektorze kultury. Kurs w lutym 2016 roku rozpocznie 30 uczestników. Regularne weekendowe spotkania zorganizowane są na kształt studiów podyplomowych i opierają się na bardzo praktycznych spotkaniach z ekspertami z branży. Projekt potrwa do maja, kiedy to kursanci przygotowywać będą w grupach koncepcje własnych projektów.

Uczestnicy przejdą kompleksowy kurs podzielony na 10 bloków tematycznych, poprzedzonych warsztatem otwierającym, w ramach którego zaprezentowane zostaną metody i techniki tworzenia najbardziej skutecznych i ciekawych prezentacji – warsztat przeprowadzą: Agata Etmanowicz (Fundacja Impact) oraz Paul Bourne (Artistic Director of Menagerie Theatre Company in Cambridge, England).

Osoby, które pomyślnie przejdą proces rekrutacji dowiedzą się ponadto na czym polega organizacja sektora kultury w Polsce i jakie modele zarządzania są najbardziej korzystne dla różnego typu podmiotów kultury. Poznają zasady tworzenia misji, wizji i strategii. Przyjrzą się procesowi tworzenia innowacji społecznych. Dowiedzą się gdzie szukać źródeł finansowania projektów kulturalnych i jak pisać wnioski grantowe. Spróbują przenieść zdobytą wiedzą o pracy z ludźmi na własne zespoły. Poznają pojęcie audience development i dowiedzą się „z czym się je”marketing w kulturze. Opanują też trudną sztukę zarządzania projektem.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 31 stycznia 2016 r. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.warsztatykultury.pl Wypełniony dokument należy odesłać na adres e-mail: , dostarczyć pocztą lub osobiście pod adres: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin. Więcej informacji na stronie www.warsztatykultury.pl

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

data wydarzenia: od 2016-01-29 do 2016-01-31
źródło: warsztatykultury.pl
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.