DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Orzysz. Warsztat dla młodzieży z Polski i Białorusi "Co ich połączy?"

Już za kilka dni (23 stycznia 2016) rozpocznie się bezpłatny warsztat dla młodzieży z Polski i Białorusi. Będzie to spotkanie mające na celu edukację międzykulturową z elementami wolontariatu, co ma przełożyć się na przygotowanie młodzieży do pełnego i świadomego uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w 2016 roku. Uczestniczyć w nim będzie 50 osób w wieku do 18 lat.

Wiadomość archiwalna

A A A

2016-01-20, 08.52

Pogram 9-dniowego warsztatu obejmować będzie trzy głów bloki tematyczne. Blok pierwszy to zagadnienia dotyczące wolontariatu (m.in. czym jest wolontariat, jakie cechy wyróżniają wolontariusza?). Blok drugi to przybliżenie różnych kultur na przykładzie wybranych krajów z różnych kontynentów (w tym życie codzienne danego kraju, obyczaje, religia, problemy społeczne, krótkie filmy – slajdowisko). Trzecia część obejmować będzie zajęcia namulane, których przedmiotem będzie wykonywanie prac ręcznych związanych z danym krajem.

W ramach spotkania młodych ludzi organizowanego przez ełcką Caritas uczestnicy odwiedzą m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gołdapi. W związku z tym, że organizacja warsztatu zakłada udział młodzieży z Białorusi, w planie warsztatu uwzględniono także wyjazd do Warsztaty, który pozwoli m.in. na przybliżenie historii Żydów mieszkających w Polsce.

Organizacja warsztatu odbędzie się w ramach projektu „Łączą nas kultura i wolontariat”, współfinasowanego ze środków Fundacji PZU.

Logo PZU

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Orzysz
data wydarzenia: od 2016-01-23 do 2016-01-31
organizator: Caritas Diecezji Ełckiej
adres: ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie
tel.: 87 441 70 00, faks: 87 441 70 59
e-mail: elk@caritas.pl
www: http://elk.caritas.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.