DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (5 grudnia)

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony corocznie 5 grudnia ustanowiła Organizacja Narodów Zjednoczonych. Prezentujemy życzenia Prezydenta Krzysztofa Żuka.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): AK, lublin.ngo.pl

2015-12-04, 11.45

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony corocznie 5 grudnia ustanowiła Organizacja Narodów Zjednoczonych. Jest to niezwykły dzień, w którym warto przypomnieć i docenić osoby bezinteresownie pomagające innym. Życzę wszystkim pracującym społecznie wytrwałości w wykonywaniu swoich obowiązków. Jednocześnie dziękuję za zaangażowanie i pracę oraz przekazuję wyrazy uznania za poświęcony trud i czas.

W tym dniu chcę podziękować wszystkim osobom, organizacjom pozarządowym i instytucjom przyjmującym wolontariuszy, organizującym wolontariat jak i tym przygotowującym się dopiero do rozpoczęcia tej szlachetnej drogi. W Lublinie wiele organizacji i instytucji jest zaangażowanych w pracę wolontariacką. Cieszy fakt, że praca społeczna jest tak popularną formą aktywności w naszym mieście. Wolontariusz to nie tylko osoba, która bezpłatnie wykonuje pewne zadania, wolontariusz to człowiek, który bezinteresownie robi coś dla innych ludzi, dzięki czemu daje wspiarcie i siłę potrzebującym. Jestem przekonany, że pomoc ta jest bezcenna.

Wyrazy podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w pomoc na rzecz innych. Zachęcam mieszkańców Lublina, którzy nie mieli jeszcze okazji pracować społecznie, do podjęcia trudu i poznania działań wolontariuszy. Życzę Państwu dużo uśmiechu i życzliwości, które będą najlepszą zapłatą wykonanej pracy.

Z wyrazami szacunku,

dr Krzysztof Żuk

Prezydent Miasta Lublin

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

źródło: Lublin.eu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.