DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Zajęcia w projekcie Partnerstwa Lokalnego Gminy Świdwin

Chcesz zostać wolontariuszem, a nie wiesz od czego zacząć? Reprezentujesz instytucję publiczną lub organizację pozarządową i jesteś otwarty na współpracę z wolontariuszami? Powiatowe Centrum Wolontariatu w Świdwinie zaprasza do bezpłatnego udziału w projekcie Partnerstwa Lokalnego Gminy Świdwin! Zajęcia będą się odbywały do maja 2016.

Wiadomość archiwalna

A A A

2015-09-30, 08.54

„Kierunek poMOC – budowa Powiatowego Centrum Wolontariatu” to projekt mający na celu aktywizację mieszkańców powiatu świdwińskiego oraz promocję wolontariatu w lokalnym środowisku. Niespełna pół roku temu wystartowaliśmy z cyklem warsztatów i wydarzeń, dzięki którym do maja 2016 roku wyposażymy 35 osób w kompetencje przydatne dla osiągnięcia sukcesu osobistego i zawodowego.

Zależy nam, aby poprzez wolontariat uwalniać potencjał lokalnych społeczności. Wierzymy, że dzięki tej formie aktywności możliwe jest zbieranie pierwszych doświadczeń zawodowych, rozwijanie umiejętności współpracy czy wartościowe spożytkowanie czasu i dzielenie się swoimi umiejętnościami.

Jesteśmy otwarci na wolontariuszy niezależnie od ich wieku i doświadczeń. Ponieważ rozumiemy różne motywacje do działania poszczególnych grup społecznych, projekt podzieliliśmy na 3 etapy.

Pierwszy z nich, skierowany do młodzieży, ma na celu otworzyć jej perspektywy na znalezienie satysfakcjonującej pracy w przyszłości.

Druga grupa, do której aktualnie prowadzimy nabór – seniorzy – dysponuje potencjałem, bagażem doświadczeń i czasem, z którego mogą efektywnie korzystać inni. Poprzez projekt chcemy łączyć pokolenia i zapobiegać wykluczeniu społecznemu ze względu na wiek.

Nabór do ostatniej z grup – osób nieaktywnych zawodowo – rozpoczniemy w styczniu 2016 roku. Uczestnictwo w projekcie pozwoli zaprezentować się osobom pozostającym bez zatrudnienia ze strony, która może przekonać pracodawców do dania im szansy.

Każda z grup przejdzie cykl spotkań i warsztatów, dedykowanych jej potrzebom i możliwościom. W programie znajdują się m.in. warsztaty pierwszej pomocy, spotkania z socjologiem, animatorem lokalnym i zajęcia komputerowe. Ponadto, przewidzieliśmy wizyty studyjne w lokalnych instytucjach, otwartych na wolontariuszy, m.in. szkółce leśnej w Kartlewie i Środowiskowym Domu Samopomocy. Promujemy wolontariat podczas imprez środowiskowych, jak I Świdwiński Festiwal Organizacji Pozarządowych czy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Zapraszamy mieszkańców powiatu świdwińskiego oraz lokalne instytucje i organizacje pozarządowe, zainteresowane współpracą z wolontariuszami do uczestnictwa w projekcie. Szczegółowych informacji udzielamy w biurze projektu w Świdwinie (ul. Kościuszki 15, przy siedzibie partnera projektu - GOPS w Świdwinie).

Realizatorami projektu są: Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw AKORD we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdwinie i Partnerstwem Lokalnym Gminy Świdwin. Jako partnerów wspierających zaprosiliśmy do udziału w projekcie: Gminę Świdwin, Nadleśnictwo Świdwin, Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Środowiskowy Dom Samopomocy „Radość” w Połczynie Zdroju oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Razem Łatwiej” w Klępczewie.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Szczegółowe informacje na stronie: https://wolontariatswidwin.wordpress.com/

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: powiat świdwiński, Kościuszki 15, 78-300 Świdwin, woj. zachodniopomorskie
data wydarzenia: od 2015-09-30 do 2016-05-31
organizator: Powiatowe Centrum Wolontariatu w Świdwinie
adres: Kościuszki 15, 78-300 Świdwin, woj. zachodniopomorskie
tel.: (94) 365 20 58, www: https://wolontariatswidwin.wordpress.com/ 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.