DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Zostań Wolontariuszem Kultury

Warsztaty Kultury rozpoczęły nabór do programu Wolontariusz Kultury. Jest to cykl szkoleń i zajęć praktycznych, dzięki którym uczestnicy poznają zagadnienia związane z kulturą oraz wolontariatem. Zgłoszenia przesyłać można do 13 września 2015 r.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): AK, lublin.ngo.pl

2015-08-13, 15.42

Kim jest Wolontariusz Kultury?

To osoba, która współpracuje na stałe z lubelskimi instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i artystami, jest zainteresowana ideą wolontariatu, a przede wszystkim leży jej na sercu rozwój naszego miasta i regionu lubelskiego. Do współpracy zapraszamy mieszkańców Lublina w wieku od 16 do 75 lat, którzy chcą rozpocząć przygodę z wolontariatem, a także animatorów kultury, którzy w swojej pracy korzystają z pomocy wolontariuszy.

.

Jak stać się Wolontariuszem Kultury?

Przygotowaliśmy dla Was cykl bezpłatnych warsztatów i szkoleń, spotkań i praktyk, dzięki którym zyskacie szeroką wiedzę, aby sprawnej pracować w sektorze kultury. Prowadzący to osoby związane od lat z działalnością kulturalną w Lublinie i regionie. Zajęcia podzieliliśmy je na dwa moduły:

Moduł szkoleniowy - podczas którego dowiecie się jak zarządzać projektem, pracować w grupie i komunikować się z najbliższym otoczeniem i administracją publiczną. Poznacie techniki animacji w kulturze, prawa i obowiązki wolontariuszy, a także podstawy marketingu. Nauczycie się finansować swoje pomysły i występować publicznie. Nie pominiemy także informacji na temat kultury w Lublinie.

Moduł praktyczny - wszyscy uczestnicy projektu będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych w przestrzeni miasta, organizowanych przez różne instytucje kultury w Lublinie i regionie lubelskim, udział i pomoc w organizacji Gali Finałowej programu, a także przygotowanie projektu inicjatywy lokalnej, który może zostać zrealizowana w 2016 roku.

Uczestnicy projektu będą brać udział w spotkaniach i warsztatach w trybie weekendowym od 17 września do 15 grudnia 2015.

.

Od czego zacząć?

Od 5 sierpnia do 13 września 2015 czekamy na Wasze zgłoszenia.

1. Wypełnij formularz online

2. Przynieś lub wyślij do Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a, 20 – 112 Lublin wypełnione dokumenty:

3. Rozpocznij najbardziej innowacyjny i kompleksowy kurs dla wolontariuszy w Lublinie.

Regulamin, wzór umowy oraz pozostałą dokumentację znajdziecie na stronie Warsztatów Kultury w Lublinie

Koordynatorka projektu:

Katarzyna Pudło

Kontakt:

Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a
20-112 Lublin
tel./fax 081 533 08 18 facebook.com/WolontariuszKultury

Źrodło: Warsztaty Kultury w Lublinie

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

data wydarzenia: do 2015-09-13
organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.