DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Poznań. Seniorzy wolontariuszami

W Stowarzyszeniu CREO z Poznania powstał Klub Starszaka, w którym z założenia seniorzy (osoby 60+) poznają ideę wolontariatu oraz biorą udział w różnych inicjatywach, które mają na celu nieść pomoc lub wsparcie innym organizacjom pozarządowym lub instytucjom społecznym. Za seniorami już pierwsza inicjatywa – Marzycielska Poczta.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Natalia Stroiwąs

2015-07-22, 12.45

- Poznańscy seniorzy to osoby otwarte oraz chętne do pomocy przy różnego rodzaju akcjach. Misją naszej organizacji jest szerzenie idei wolontariatu wśród ludzi, a połączenie tych dwóch czynników dało nam Klub Starszaka, w którym seniorzy spotykają się, a jednocześnie wspólnie planują inicjatywy wolontariackie – mówi Ryszard Michalski, Prezes Stowarzyszenia CREO. I tak członkowie Klubu Starszaka wzięli już udział w jednej akcji – Marzycielskiej Poczcie. Na spotkaniu udało się stworzyć kilkanaście przepięknych kartek dla ciężko chorych dzieci – Zuzi, Michała i Natalki. Adresaci na pewno się ucieszą z ręcznie robionych kartek.

We wtorek (21.07), seniorzy w ramach spotkań Klubu Starszaka spotkali się z przedstawicielką Fundacji Mały Piesek Zuzi. Joanna Nawrocka-Rohnka opowiedziała o działalności swojej organizacji oraz o różnych możliwościach pomocy. Wspólnie postanowiono, że kolejną inicjatywą wolontariacką będzie stworzenie materiałów terapeutycznych dla podopiecznych Fundacji. – Dzięki takiej współpracy pokazujemy, że wolontariuszem może być każdy. Zachęcamy wszystkich chętnych seniorów do współpracy z nami, ponieważ w planach mamy jeszcze sporo inicjatyw, które na pewno przyniosą wiele dobrego – dodaje Ryszard Michalski. – Klub Starszaka to nie tylko warsztaty kreatywne, podczas których powstają kartki i materiały terapeutyczne, ale również spotkania z przedstawicielami różnych organizacji pozarządowych, pogłębianie wiedzy na temat wolontariatu, a także wspólne redagowanie biuletynu oraz oglądanie filmów – mówi Natalia Stroiwąs, Specjalista ds. PR w CREO.

Stowarzyszenie CREO wciąż rekrutuje chętnych do działania seniorów z powiatu poznańskiego i zaprasza na swoje spotkania we wtorki o godzinie 11.00, w biurze Stowarzyszenia na ul. Sienkiewicza 13/3. Więcej informacji można znaleźć na www.centrumcreo.pl

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

miejsce: Stowarzyszenie CREO, ul. Sienkiewicza 13.3, 60-816 Poznań, woj. wielkopolskie
organizator: Stowarzyszenie Centrum Promocji Inicjatyw Społecznych CREO
adres: Os. Bolesława Chrobrego 33 lok. 58, 60-681 Poznań, woj. wielkopolskie
tel.: 61 22 675 30, e-mail: creo@centrumcreo.pl
www: http://www.centrumcreo.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.